Uczelnie i instytucje

Teresa Czerwińska podsekretarzem stanu w resorcie nauki

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Dr hab. Teresa Czerwińska z Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizująca się w finansach, zarządzaniu ryzykiem i ubezpieczeniach, została podsekretarzem stanu w resorcie nauki. Będzie jej podlegał jej Departament Budżetu i Finansów - poinformowało w czwartek MNiSW.

Dr Czerwińska (ur. w 1974 r.) ukończyła studia magisterskie ukończyła na Wydziale Nauk Społecznych w 1997 roku oraz na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego w 1998 roku. Od 2010 roku jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych. W latach 2010–2011 była zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2011 roku jest zatrudniona jako profesor nadzwyczajny w Katedrze Systemów Finansowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak można przeczytać w komunikacie na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW), w kadencji 2015-2018 pełni funkcję sekretarza Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk. Aktywnie promuje nurt zarządzania finansami zgodnie z koncepcją społecznej odpowiedzialności oraz badania nad rynkiem kapitałowym. W 2014 roku minister gospodarki powołał ją na członka Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw.

Zainteresowania naukowe dr hab. Teresy Czerwińskiej koncentrują się w obszarze zarządzania finansami i ryzykiem podmiotów gospodarczych. Jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych w zakresie zarządzania finansami, inwestycji, ubezpieczeń oraz analizy ryzyka instytucji finansowych.

Czerwińska jest trzecim wiceministrem powołanym przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Na początku grudnia stanowisko sekretarza stanu objął senator PiS i rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Aleksander Bobko. Wcześniej podsekretarzem stanu został dr Piotr Dardziński z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który w resorcie nauki zajmuje się innowacjami oraz współpracą nauki z biznesem.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 27.06.2024. Na zdjęciu Maciej Gdula. PAP/Albert Zawada

    Żukowska o zmianach w resorcie nauki: Gdula popełnił szereg błędów

  • Fot. Adobe Stock

    Gliwice/ VIII edycja programu mentorskiego "Rozwiń skrzydła" na Politechnice Śląskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera