Homo sapiens, jego sukces i destrukcje - wykład na UP w Poznaniu

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

"Dlaczego Homo sapiens jest gatunkiem, któremu się tyle udało? Historia sukcesu i destrukcji" - wykład prof. Michaela Winka z Uniwersytetu w Heidelbergu (Niemcy) na ten temat odbędzie się we wtorek w Poznaniu.

Wykład "Why is Homo sapiens such a successful species? A story of success and destruction" (Dlaczego Homo sapiens jest gatunkiem, któremu się tyle udało? Historia sukcesu i destrukcji) odbędzie się we wtorek (12 maja) o godz. 14:00 w Kolegium Rungego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Prof. Michael Wink (ur. 1951 r.) studiował biologię, chemię i statystykę na Uniwersytecie w Bonn. Jest dyrektorem Instytutu Farmacji i Biotechnologii Molekularnej na Uniwersytecie w Heidelbergu. Spektrum jego zainteresowań badawczych jest bardzo szerokie i obejmuje także systematykę zwierząt, ornitologię, ochronę przyrody, badania roślin medycznych i użytkowych, a nawet ewolucję człowieka.

Wink opublikował kilkanaście książek i podręczników, a także ponad 650 prac naukowych, które były cytowane ponad 20 tys. razy. Otrzymał liczne granty, wyróżnienia i nagrody, zarówno za działalność naukową, jak i popularyzatorską. Cechą charakteryzującą publikacje i prezentacje prof. Winka jest ich multidyscyplinarność, przy jednoczesnym świeżym i zaskakującym spojrzeniu na naturę rzeczy.

Wypromował ponad 90 doktorantów, a wielu z nich jest już profesorami w różnych krajach świata.

Więcej informacji na temat prof. Winka znajdziemy tu.

Wykład jest realizowany w ramach programu "Akademicki i naukowy Poznań".

PAP - Nauka w Polsce

zan/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowiec: żubr jest gatunkiem „uchodźcą”, który został zepchnięty do lasów

  • Adobe Stock

    Ekspertka: ciepły grudzień to większe ryzyko przeniesienia kleszcza wraz z choinką

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera