Wszechnica SGGW zaprasza na wykłady i na ich transmisję online

 Foto: Fotolia
Foto: Fotolia

Porady dla niejadków, obalanie mitów dotyczących grillowania i wędzenia, sekrety witaminy D, informacje o żywieniu niemowląt - to tematy wykładów, które prezentowane będą w ramach spotkań Wszechnicy Żywieniowej SGGW, które transmitowane będą również online.

Spotkania odbywają się w trzecią środę miesiąca, o godz. 17.30.

Tematyka wykładów uwzględnia aktualne problemy żywieniowe naszego społeczeństwa i przedstawia najnowsze osiągnięcia nauki. Prelegentami są specjaliści - pracownicy Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji oraz eksperci z innych ośrodków naukowych.

Wszechnica opublikowała już program wykładów w semestrze letnim roku akademickim 2014/2015.

18 marca odbędzie się prelekcja dietetyków o żywieniu niemowląt i małych dzieci.

15 kwietnia z kolei wszyscy, którzy mają do czynienia z niejadkami będą mogli zdobyć praktyczne porady dotyczące karmienia takich osób. W spotkaniu uczestniczyć będą dietetycy, lekarz oraz psycholog.

W maju uczestnicy wykładów poznają za to fakty i mity o grillowaniu i wędzeniu, a w czerwcu będzie można poznać ciekawostki o witaminie D.

Prelekcje odbywają się w SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 159c, na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Auli II.

Wykłady transmitowane są również online, więc wysłuchać może ich każdy internauta. Szczegóły na stronie www.wszechnica_zywieniowa.sggw.pl

Na stronie dostępne są również nagrania archiwalne z poprzednich wykładów.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera