Uczelnie i instytucje

Akademia Morska w Gdyni współpracuje z globalnym liderem spedycyjnym

Zatrudnianie absolwentów i staże dla studentów Akademii Morskiej w Gdyni przewiduje porozumienie o współpracy, podpisane przez uczelnię ze spółką MOL (Europe) B.V., jedną z największych na świecie firm spedycyjnych. W Gdańsku firma jesienią otworzy swoje biuro.

Swoje centrum usług wspólnych (będzie obsługiwać ładunki, księgowość i zarządzanie sprzętem spółki w Europie) w Gdańsku Mol (Europe) B.V. planuje otworzyć jesienią i zamierza zatrudnić ok. 60 osób.

Umowa o współpracy Akademii Morskiej i MOL (Europe) B.V. podpisano w środę na pokładzie „Daru Młodzieży” w Gdyni.

Rektor Akademii Morskiej w Gdyni prof. Piotr Jędrzejowicz nie ma wątpliwości, że „współpraca ze spółką stwarza nowe możliwości rozwoju zawodowego dla studentów”. Poinformował, że ok. 60 absolwentów uczelni w ciągu najbliższych 2-3 lat zostanie zatrudnionych w gdańskim biurze spółki. Specjaliści z zakresu logistyki mają pracować przy obsłudze ruchu kontenerowego spółki. „To duża szansa dla studentów, bo jest to firma o światowej reputacji, oferująca dobre warunki zatrudnienia i rozwoju” – dodał. Firma ma oferować też możliwość odbywania staży dla 10 studentów rocznie, czyli dla jednej trzeciej rocznika specjalności logistyka. Podał, że w ramach współpracy uczelnia ma konsultować z firmą programy studiów.

Dyrektor wykonawczy MOL (Europe) B.V. Jochen Veldmann powiedział PAP, że firma wybrała Trójmiasto na siedzibę swojego biura i nawiązała współpracę z uczelnią przede wszystkim z powodu dostępności doświadczonych specjalistów w zakresie logistyki i spedycji morskiej. „Znaleźliśmy tutaj doskonale wykształconych pracowników, idealnych dla naszej firmy” – zaznaczył.

MOL (Europe) B.V. jest europejskim oddziałem japońskiego armatora kontenerowego Mitsui O.S.K. Lines, oferującym możliwości logistyczne obejmujące transport drogowy, kolejowy, morski i lotniczy oraz magazynowanie i dystrybucję. Jest właścicielem lub operatorem floty około 958 statków, m.in. kontenerowych, do przewozu samochodów, gazowców, zbiornikowców oraz statków pasażerskich i innych. W ramach grupy działa ponad 400 podmiotów zatrudniających łącznie prawie 10 tys. osób na całym świecie.

Akademia Morska w Gdyni jest największą uczelnią morską w Polsce i jedną z największych w Europie. Na czterech wydziałach: mechanicznym, elektrycznym, nawigacyjnym, przedsiębiorczości i towaroznawstwa oferuje studia dla 8 tys. studentów. (PAP)

bls/ amac/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    CBOS: 88 proc. badanych jest przekonanych, że warto się kształcić

  • Fot. Adobe Stock

    Gliwice/ Ruszyła VI edycja programu mentorskiego na Politechnice Śląskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera