Trwa konkurs PAP na statuetkę prestiżowej nagrody

Konkurs plastyczny na projekt statuetki - nagrody dla popularyzatorów nauki ogłosiła Polska Agencja Prasowa. Statuetką honorowani będą laureaci najstarszego i najbardziej prestiżowego w Polsce konkursu Popularyzator Nauki, począwszy od edycji 2014.

Artyści, którzy przystąpią do konkursu, będą mieli za zadanie wyrazić wartości, jakie przyświecają popularyzatorom nauki: fascynacja światem, chęć zdobywania wiedzy i otwartość, która pozwala dzielić się tą wiedzą z innymi, niezależnie od ich wieku i wykształcenia.

Mówił o tym w rozmowie z PAP laureat nagrody specjalnej za całokształt działalności popularyzatorskiej w konkursie Popularyzator Nauki 2012 farmakolog, prof. Jerzy Vetulani. Według niego naukowcy nie powinni zazdrośnie strzec wiedzy o tym, co robią w laboratoriach. Przeciwnie. "Wiem, że tam wymyślono rzeczy tak fascynujące, że wszyscy powinni o tym wiedzieć" - tłumaczył.

Jubileuszowa X edycja konkursu Popularyzator Nauki zostanie rozstrzygnięta pod koniec 2014 roku. Uhonorowani zostaną jak zwykle naukowcy, dziennikarze, animatorzy popularyzacji oraz instytucje naukowe i organizacje pozarządowe, które zajmują się upowszechnianiem nauki.

Swoje projekty statuetek artyści mogą zgłaszać do 30 czerwca. Autor zwycięskiego projektu otrzyma 5 tys. zł.

Szczegóły dotyczące konkursu na projekt statuetki można znaleźć na stronie serwisu Nauka w Polsce.

PAP - Nauka w Polsce

ula/ agt/ jra/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Łódź, 02.07.2025. Przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (na ekranie) podczas połączenia wideo na żywo w EC1 w Łodzi, 2 bm. Podczas trwającego ok. 20 minut połączenia Sławosz Uznański-Wiśniewski wykonywał eksperymenty w stanie nieważkości oraz odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Sławosz Uznański-Wiśniewski poprowadził lekcję fizyki z kosmosu

  • Komunikacja naukowa i popularyzacja nauki. Fot. A. Wojaczek

    Ponad 20 osób ukończyło pierwsze studia z popularyzacji nauki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera