Uczelnie i instytucje

3 marca - Dzień Otwarty na Uniwersytecie Jagiellońskim

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Prelekcje, spotkania się z wykładowcami i studentami, prezentacje poszczególnych wydziałów - m.in. takie atrakcje przygotował Uniwersytet Jagielloński na Dzień Otwarty, organizowany 3 marca.

Najstarsza uczelnia w Polsce, obchodząca w tym roku 650-lecie, zaprasza do udziału wszystkich zainteresowanych studiowaniem. Imprezy zaczną się o godzinie 9 w Auditorium Maximum UJ, przy ul. Krupniczej 33 w Krakowie i potrwają do godz. 16.

Przedstawiciele Działu Rekrutacji na Studia (DRS) odpowiedzialnego za rekrutację w Uniwersytecie Jagiellońskim będą do dyspozycji – odpowiedzą na wszystkie pytania związane z rekrutacją na studia, udzielą informacji o zasadach kwalifikacji, limitach przyjęć, harmonogramie rekrutacji, sposobie rejestracji na studia i na temat uwzględniania osiągnięć w olimpiadach ogólnopolskich i konkursach. Ponadto w punkcie informacyjno-rekrutacyjnym będzie można otrzymać upominek.

Specjaliści z różnych dziedzin: prawa, medycyny, nauk ścisłych i humanistycznych wygłoszą wykłady otwarte. A ponieważ studiowanie to nie tylko nauka, ale też odpoczynek, na stoiskach organizacji studenckich można będzie się zapoznać z bogatą ofertą dotyczącą spędzania czasu wolnego przez żaków.

Szczegółowy program Dnia Otwartego można znaleźć na stronie: http://www.dzien-otwarty.uj.edu.pl/

Partnerem Dnia Otwartego 2014 jest społeczność zrzeszająca studentów UJ - „All In UJ”.

Ci, którym nie uda się dotrzeć 3 marca do Auditorium Maximum, mogą zajrzeć na stronę Działu Rekrutacji na Studia UJ: http://www.rekrutacja.uj.edu.pl/ oraz wybrać się w wirtualny spacer po Auditorium Maximum UJ: http://maximum.wkraj.pl/#/12557/

PAP - Nauka w Polsce

szl/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    NCN przyznało granty na projekty z udziałem zespołów polskich, słoweńskich i czeskich

  • Fot. Adobe Stock

    ERC Synergy Grant dla zespołu prof. Adama Izdebskiego - ok. 10 mln euro na badanie pandemii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera