Rusza konkurs na film o królowej nauk

Jak informują organizatorzy wydarzenia z firmy Casio „Matma Mnie Kręci” to konkurs - trochę matematyczny i trochę filmowy, a przede wszystkim twórczy. Pozwala młodym ludziom pokazać, dlaczego tak bardzo kochają matematykę, a odbiorcom spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na naukę, która czasami wydaje się nieatrakcyjna i nudna.

Uczestnicy konkursu powinni przygotować krótki film wideo dotyczący matematyki, pokazujący dlaczego jest tak wyjątkową nauką. Następnie trzeba zarejestrować się na stronie kalkulatory.pl i do 3 listopada przesłać stworzony przez siebie film.

W drugim etapie ruszy głosowanie internetowe, które potrwa do 1 grudnia, a po nim ostateczną decyzję podejmie jury. Matematycy, poloniści, filmowcy, a także zwycięzcy poprzednich edycji ocenią prace według kryteriów takich, jak: pomysłowość, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz promocja matematyki.

Autorzy zwycięskiego projektu otrzymają 10 tys. złotych, a zdobywcy kolejnych miejsc: cyfrowy aparat fotograficzny oraz kalkulator graficzny. Kalkulatory zostaną również przyznane najwyżej ocenianym filmom, w podziale na grupy wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

„Konkurs +Matma Mnie Kręci+ zrodził się w mojej głowie ponieważ marzyłem o zmianie postrzegania królowej nauk jako trudnego i nikomu niepotrzebnego przedmiotu. Promowanie matematyki poprzez film pozwala uczestnikom wyrazić swoją pasję w kreatywny, oryginalny sposób. Pokazując jej przyjazne oblicze trafiają także do tych uczniów, którym wydaje się skomplikowana i nudna. Wierzę, że dzięki naszej akcji odkryją oni, że matematyka jest obecna i niezbędna w życiu codziennym, zaczną dostrzegać jej praktyczne zastosowanie, a może nawet w przyszłym roku sami nakręcą podobny film – wyjaśnia pomysłodawca konkursu Piotr Tomczak z firmy Casio.

Pięć dotychczasowych edycji konkursu zgromadziło prawie 400 filmów, które w serwisie You Tube obejrzano blisko 1 mln 700 tys. razy. Matematyka przedstawiana była w nich jako przyjaciółka, źródło sukcesu zawodowego i osobistego, czy gwarancja rozwiązania wielu problemów. W głosowaniu internetowym każdorazowo bierze udział kilka tysięcy internautów, którzy decydują o tym, który film znajdzie się w ścisłym finale konkursu.

Więcej informacji na www.kalkulatory.pl

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ krf/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak (2P), nagrodzony, redaktor TVP Info Marcin Kowalski (P) oraz prowadzący rzecznik SGH Mariusz Sielski (L) i Karolina Cygonek (2L) podczas ceremonii wręczenia nagród dziennikarskich SGH za 2024 r (sko) PAP/Albert Zawada

    SGH przyznała nagrody dla wybitnych dziennikarzy gospodarczych

  • Warszawa, 09.05.2022. Widok na Centrum Nauki Kopernik od strony Wisły. PAP/Rafał Guz

    Nagroda Przewroty czeka na kreatywnych nauczycieli i edukatorów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera