Jak zarządzać projektami badawczymi, jak komercjalizować badania, jak funkcjonują spółki spin off - odpowiedzi na takie pytania poznają pracownicy naukowi, którzy zgłoszą się na szkolenia Uniwersytetu Śląskiego. Większość uczestników skorzysta też z wizyt studyjnych w Wielkiej Brytanii lub Finlandii.
Bezpłatne szkolenia, w ramach programu \"Nauka dla gospodarki\", organizuje Biuro Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Mają one podnieść kompetencje kadr naukowych i zacieśniać współpracę jednostek naukowych i przedsiębiorstw we wdrażaniu wyników prac badawczych w gospodarce.
Każdy cykl obejmuje dwa wyjazdowe szkolenia, trwające po trzy dni. Najbliższe szkolenia odbędą się na przełomie października i listopada 2013 roku. Dla 60 spośród 75 uczestników, którzy ukończą szkolenia, organizatorzy proponują udział w wyjazdach studyjnych do Wielkiej Brytanii lub Finlandii.
W szkoleniach mogą wziąć udział pracownicy naukowi szkół wyższych, instytutów badawczych, instytutów naukowych PAN oraz pracowników jednostek tworzących konsorcja naukowe z całej Polski.
Uczestnicy szkoleń będą mogli też skorzystać z punktu konsultacyjnego, którego specjaliści udzielą porad m.in. z ochrony własności intelektualnej, form komercjalizacji wiedzy, modeli biznespowych spinn-off, zakładania działalności gospodarczej, prawnych aspektów współpracy z gospodarką.
Szczegółowe informacje na temat sposobu rekrutacji oraz terminów szkoleń można znaleźć na stronie internetowej www.ndg.us.edu.pl.
PAP – Nauka w Polsce
ekr/ mrt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.