Gemius: najstarsi internauci są w Dani, najmłodsi w Bośni

Najstarsi internauci są w Dani, najmłodsi w Bośni. Niemal co drugi internauta w Bośni ma od 15 do 24 lat. W Danii jedna czwarta użytkowników sieci to osoby powyżej 55. roku życia. W Polsce przeważają internauci w wieku 25-34 lata – wynika z analizy firmy Gemius.

Dane pochodzą z międzynarodowego badania gemiusAudience, realizowanego przez firmę Gemius w krajach: Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Ukraina i Węgry. W zestawieniu uwzględniono dane z lutego 2013 roku.

Analiza pokazuje, że młode osoby stanowią najliczniejszą grupę internautów w Bośni. Niemal co drugi użytkownik sieci w tym kraju jest w wieku 15-24 lata (40 proc.). Osoby w wieku 15-24 lata dominują także wśród użytkowników sieci, w takich krajach jak: Chorwacja (34 proc.), Białoruś (31 proc.), Słowacja (31 proc.), Bułgaria i Litwa (po 26 proc.), a także w Czechach (24 proc.) oraz Ukrainie (31 proc.).

Nieco starsi internauci - 25-34 lata - dominują w: Rosji (31 proc.), Serbii (27 proc.), Węgrzech (26 proc.), Polsce (26 proc.), Łotwie(24 proc.) oraz Estonii (23 proc.).

Najstarsi są internauci w Słowenii oraz Danii. W Słowenii wśród użytkowników sieci dominują osoby w wieku 35-44 lata (20 proc.), w Danii najliczniejszą grupę stanowią internauci w wieku 55 i więcej lat (26 proc.).(PAP)

krm/ mlu/ mow/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Peru/ Pływające myszy i ryby "o dziwacznych głowach" wśród 27 nowych gatunków odkrytych w Amazonii

  • Fot. Adobe Stock

    Komórki macierzyste mogą uratować koralowce

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera