Rozstrzygnięto VIII edycję konkursu "Popularyzator Nauki"

Fot. Paweł Wernicki/PAP
Fot. Paweł Wernicki/PAP

Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci oraz redakcja "Polityki" są wśród laureatów VIII edycji konkursu "Popularyzator Nauki", organizowanego przez serwis internetowy Nauka w Polsce PAP i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nagrody w ramach VIII edycji konkursu wręczono podczas środowej uroczystości w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie.

W kategorii \"Naukowiec/Instytucja naukowa\" laureatami są: Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, prof. Ewa Kulczykowska z Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie i dr hab. inż. Marek Kulczykowski z Instytutu Budownictwa Wodnego PAN w Gdańsku oraz dyrektor Centrum Fizyki Teoretycznej PAN w Warszawie dr hab. Lech Mankiewicz.

W kategorii \"Dziennikarz/Redakcja/Instytucja nienaukowa\" nagrody przyznano: Krajowemu Funduszowi na rzecz Dzieci, red. Krzysztofowi Michalskiemu z Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz redakcji tygodnika \"Polityka\".

Wyróżnienia w kategorii \"Prezentacja popularnonaukowa\" otrzymali: dr Tomasz Pluciński z Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, dr Katarzyna Górak-Sosnowska z Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz dr Barbara Łydżba-Kopczyńska z Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nagrodę specjalną za całokształt działalności popularyzatorskiej odebrał prof. Jerzy Vetulani z Instytutu Farmakologii Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Celem konkursu \"Popularyzator Nauki\", który po raz pierwszy odbył się w 2005 roku, jest promowanie ludzi nauki, zespołów naukowych, dziennikarzy i redakcji, wyróżniających się w popularyzacji nauki wśród młodzieży i dorosłych. Do tegorocznej edycji zgłoszono prawie siedemdziesiąt kandydatur z całej Polski. Oceniało je jury pod przewodnictwem prezesa Polskiej Akademii Nauk prof. Michała Kleibera.

PAP - Nauka w Polsce

jp/ hes/ mag/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera