Jak rozwijać w Polsce technologie medyczne? - konferencja

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Wspieranie innowacji w ochronie zdrowia to temat konferencji, która odbędzie się 23 października w Warszawie. Naukowcy i eksperci rozmawiać będą o tym, jak pobudzić innowacje i jak rozwój technologii medycznych, czy nowatorskich terapii może pomóc polskiej gospodarce.

Konferencję "Innowacje dla ochrony zdrowia" organizują Instytut Nauk Ekonomicznych PAN, Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN oraz Sieć Naukowa MSN.

Głównym celem spotkania jest - jak wyjaśniają organizatorzy - "wypracowanie ram instytucjonalnych dla podniesienia innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw działających w sektorze medycznym".

Służyć temu będzie m.in. prezentacja dwujęzycznej publikacji "Raport o innowacyjności sektora medycznego w Polsce w 2012 roku", objętej patronatem prezesa Polskiej Akademii Nauk – prof. Michała Kleibera.

Udział w konferencji potwierdziło wielu ekspertów w dziedzinie ochrony zdrowia, edukacji medycznej i ekonomii.

Priorytetowym zadaniem uczestników konferencji stanie się także wypracowanie podstaw wspólnych działań: administracji publicznej, samorządowej, przedstawicieli świata akademickiego i środowiska lekarskiego oraz innowacyjnych przedsiębiorstw sektora medycznego w Polsce.

"Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie, w jakim stopniu innowacje w ochronie zdrowia mają wpływ na rozwój polskiej gospodarki" - zapowiadają organizatorzy.

Podczas konferencji przedstawieni zostaną przedsiębiorstwa wyróżnione jako "najbardziej innowacyjne firmy sektora medycznego w Polsce".

Patronem medialnym konferencji jest serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej.

PAP - Nauka w Polsce

ula/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 27.06.2024. Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Maciej Gdula. PAP/Albert Zawada

    Maciej Gdula namawia naukowców do aktywności popularyzatorskiej

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Mitkowski: nadal główną przyczyną zgonów w Polsce i Europie są choroby sercowo-naczyniowe

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera