Uczelnie i instytucje

Cyfrowa biblioteka UW otwarta dla studentów płockiej Wyższej Szkoły Zawodowej

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Niepełnosprawni studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku będą mieli dostęp do księgozbioru Akademickiej Biblioteki Cyfrowej Uniwersytetu Warszawskiego (ABC UW). Obie uczelnie podpisały w tej sprawie umowę.

Jak poinformowała w czwartek 4 października PAP Agnieszka Grażul-Luft z płockiej Wyższej Szkoły Zawodowej, obecnie uczą się tam dwie niewidome studentki. „Jedna z dziewcząt jest na drugim roku pedagogiki, druga właśnie rozpoczęła studia filologiczne. Dzięki podpisanej umowie z Uniwersytetem Warszawskim obie nasze studentki będą mogły korzystać ze zbiorów ABC” – wyjaśniła Grażul-Luft.

ABC została utworzona na Uniwersytecie Warszawskim w celu wyrównywania szans edukacyjnych osób z niepełnosprawnością uniemożliwiającą lub znacznie utrudniającą dostęp do księgozbiorów w wersji tradycyjnej. W kwietniu płocka uczelnia i tamtejsze Mazowieckie Stowarzyszenie Pracy dla Niepełnosprawnych De Facto podpisały porozumienie o współpracy, której celem jest pomoc niewidomym i niedowidzącym studentom.

Umowa dotyczy organizacji grupy wsparcia oraz szkoleń i warsztatów zwiększających samodzielność studentów niewidomych, a także utworzenia punktu przetwarzania wydawnictw książkowych na postać dostępną dla osób niewidomych.

PAP - Nauka w Polsce

mb/ ls/ krf/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk. PAP/Radek Pietruszka

    Prezydium PAN: projekt rozporządzenia ws. czasopism komplikuje i tak już nadmiernie złożony system ocen

  • Fot. Adobe Stock

    Komitet Psychologii PAN: nowe rozporządzenie dot. czasopism powiela błędy poprzedniego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera