W Złotnikach otwarto ośrodek biomedyczny Nickel BioCentrum

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Jeden z najnowocześniejszych w Wielkopolsce ośrodków biomedycznych, Nickel BioCentrum otwarto w środę w Złotnikach k. Poznania. W obiekcie na potrzeby biobiznesu przygotowano ponad 4 tys. m kw powierzchni laboratoryjnych i biurowych.

Inwestycja zlokalizowana na terenie Nickel Technology Park Poznań (NTPP) kosztowała ponad 22 mln zł. Część środków pochodziła z funduszy unijnych.

„Nickel BioCentrum jest kolejnym etapem realizowanych przez nas przedsięwzięć, wspierających rozwój polskiej branży biotechnologicznej, medycznej i Life Science. Nasz park jest m.in. założycielem Stowarzyszenia Bioregion Wielkopolska, jak również od dwóch lat organizatorem międzynarodowych spotkań biobiznesu – konferencji Bioconnect” – poinformowała w środę prezes NTPP Dagmara Nickel.

Jak dodała, na potrzeby podmiotów działających w branży biotechnologicznej, w nowym kompleksie przygotowano ponad 4 tys. m kw powierzchni laboratoryjnej oraz biurowej, w tym prawie 500 m kwadratowych tzw. pomieszczeń czystych, oraz bioinkubator, obejmujący 9 laboratoriów o powierzchni od 30 do 100 m kw.

Do chwili oficjalnego otwarcia, BioCentrum wynajęło ok. 40 proc. powierzchni. Pomysłodawcą jego powstania jest działający od 2006 roku Nickel Technology Park Poznań - pierwszy w Polsce niepubliczny park technologiczny. (PAP)

rpo/ bno/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 15.01.2022 PAP/Lech Muszyński

    Wrocław/ Urządzenie BATMAN pomoże naukowcom w badaniu nietoperzy

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspertka: nowy etap rewolucji cyfrowej to kwestia pięciu lat

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera