Rozpoczynają się polskie misje handlowe z technologiami GreenEvo

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Od września br. polskie innowacyjne technologie środowiskowe, wyłonione w ramach projektu GreenEvo, będą promowane za granicą - poinformował resort środowiska. Przedstawiciele 40 firm - laureatów projektu - odwiedzą jedenaście państw, w tym m.in. Rosję, Chile i Wietnam.

Jak poinformowało w piątek Ministerstwo Środowiska celem misji handlowych jest "promocja polskich zielonych technologii na rynku międzynarodowym oraz nawiązanie współpracy biznesowej".

Misje handlowe potrwają od września do listopada, a pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę, 2 września w Kazachstanie.

Resort podał, że na misje pojadą wszyscy laureaci trzech dotychczasowych edycji konkursu GreenEvo. Odwiedzą jedenaście państw: Algierię, Azerbejdżan, Chorwację, Chile, Kazachstan, Malezję, Mołdawię, Rosję, Turcję, Ukrainę i Wietnam.

"Na misje handlowe z firmami GreenEvo jedziemy w konkretnym celu. Chcemy pokazać, że polskie technologie środowiskowe są innowacyjne, nowoczesne i mogą śmiało konkurować z największymi globalnymi dostawcami w tym obszarze" - powiedział cytowany przez resort minister środowiska Marcin Korolec.

Wyjaśnił, że pomoc dla firm uczestniczących w projekcie to m.in. wsparcie rządowe i pośrednictwo w kontaktach. "Ponadto, każda zagraniczna transakcja naszych rodzimych, ekologicznych firm to dołożenie polskiej cegiełki do budowy globalnej zielonej gospodarki" - dodał szef resortu środowiska.

Korolec wyraził także nadzieję, że tegoroczna misja handlowa "okaże się sukcesem i wygeneruje w niedalekiej przyszłości wiele kontaktów biznesowych".

Jak zaznaczyło Ministerstwo Środowiska technologie GreenEvo z powodzeniem działają na całym świecie. Resort wymienił m.in. T-Technology, która przetwarza plastikowe odpady w paliwa płynne. Rozwiązanie to jest stosowane m.in. na Słowacji, w Indiach i Tajlandii. Ministerstwo poinformowało także, że jeden z laureatów - firma PP-EKO rozpoczęła w Japonii pilotażowy projekt wdrożenia technologii ROVAPO® do produkcji czystej wody technologicznej ze ścieków przemysłowych.

Na początku sierpnia o współpracy w dziedzinie ochrony środowiska i transferze polskich zielonych technologii przedstawiciele rządu rozmawiali z delegacją Koreańską. Resort podał wtedy, że rozważana jest ewentualna misja handlowa w Korei Południowej w 2013 roku.

GreenEvo Akcelerator Zielonych Technologii jest projektem resortu środowiska, mającym na celu transfer polskich innowacyjnych technologii środowiskowych i globalną promocję polskiej myśli technicznej. Priorytetem jest dostarczanie polskich technologii na rynki zagraniczne. Według resortu środowiska "laureaci dwóch zakończonych edycji GreenEvo poprawili średnio o ponad 30 proc. swoje wyniki finansowe, a ponad połowa z nich zwiększyła zatrudnienie".

PAP - Nauka w Polsce

mick/ je/ mow/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspertka z Politechniki Warszawskiej: włosy, które wrzucamy do kanalizacji są zmorą oczyszczalni

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: krajobraz dźwiękowy to wskaźnik zdrowia naturalnych siedlisk

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera