Bezpłatne zajęcia e-learningowe z zarządzania dla 1 tys. licealistów

<strong>Rozpoczęły się zapisy do III edycji projektu &quot;Kafeteria edukacyjna dla licealistów - Akademia Edukacji Menedżerskiej&quot;, w których wziąć może udział aż 1 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. </strong>Przedsięwzięcie jest realizowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Uczestnicy za pośrednictwem internetu będą się uczyć się ekonomii i zarządzania. Rekrutacja trwa do 6 listopada. Głównym celem projektu jest rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie przedsiębiorczości oraz nowoczesnych technologii. W programie znajdują się zajęcia z 5 obszarów tematycznych: finansowania działalności biznesowej, wzmacniania przewag konkurencyjnych, budowania wizerunku firmy i produktu, zarządzania kapitałem ludzkim oraz z międzynarodowych relacji biznesowych.

Uczestnicy mogą wybierać z kafeterii 50 wydarzeń edukacyjnych, z których większość odbywa się w środowisku wirtualnym. "Projekt wpisuje się w najnowsze trendy w nauczaniu, dając młodym ludziom szansę praktycznego zapoznania się z e-learningiem stosowanym z powodzeniem w SGH już od 10 lat" - mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH. Dostępne formy edukacyjne to m.in. dyskusja na forum, udział w czatach, wykłady e-learningowe, a nawet wykłady w Second Life. Odbędą się również konkursy i sesje doradztwa biznesowego.

Za udział w poszczególnych zajęciach przyznawane są punkty. Najaktywniejsze osoby otrzymają dyplomy "Profesjonalnego Menedżera" i danej ścieżki tematycznej, a dla wybranych organizatorzy przewidują nagrody.

"Projekt łączy w sobie powszechność i indywidualizm. Jest otwarty dla młodzieży z całej Polski, ale pozwala uczestnikom na samodzielnie wybieranie zajęć i tworzenie własnej ścieżki edukacyjnej w oparciu o zainteresowania, preferencje i możliwości czasowe" - zachwala Joanna Tabor z biura Kafeterii. Zalety te docenili uczestnicy dwóch poprzednich edycji bardzo pozytywnie oceniając projekt w ankietach końcowych.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zajęcia będą realizowane przez cały rok szkolny. Więcej informacji oraz zapisy na: www.kafeteria.edu.pl

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Eksperci: hałas szkodzi zdrowiu, dlatego konieczna jest zmiana norm hałasu w Polsce

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: zespół stresu pourazowego związany z wyższym poziomem insuliny we krwi

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera