Studenci mogą spróbować swoich sił w konkursach Ernst&Young

<strong>Nagrody o łącznej wartości 50 tys. złotych czkają na studentów, którzy wezmą udział w konkursach EY Financial Challenger oraz EYe on Tax przygotowanych przez Ernst &amp; Young.</strong> Studenci kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych swoje zgłoszenia mogą przesyłać do 18 listopada.

Jak informuje Anna Pawliszewska z Ernst&Young, zadania do obydwu konkursów przygotowują eksperci z działu Doradztwa Transakcyjnego i Doradztwa Podatkowego Ernst & Young. Udział w konkursach gwarantuje studentom zdobycie cennego doświadczenia w zakresie doradztwa transakcyjnego i podatkowego. Jest doskonałą okazją do sprawdzenia i umiejętnego wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów, ponieważ uczestnicy zmierzą się z zadaniami, które często stawiane są profesjonalistom z branży. "Poznać od podszewki przebieg transakcji, przekonać się, jak wygląda codzienna praca na rynku fuzji i przejęć, poczuć emocje panujące podczas negocjacji z zarządzającymi dużymi firmami - tego wszystkiego można doświadczyć biorąc udział w jedynym tego rodzaju konkursie finansowym w Polsce. EY Financial Challenger to bezcenna możliwość zdobycia doświadczenia i poszerzenia wiedzy, a przede wszystkim wspaniała zabawa" - mówi zwycięzca VI edycji konkursu EY Financial Challenger Karol Kamiński z działu Doradztwa Transakcyjnego E&Y.

Konkurs EYe on Tax składa się z trzech etapów, w których 3 lub 4-osobowe drużyny rozwiązują kazusy prawne dotyczące zarówno polskiego, jak i międzynarodowego prawa podatkowego. "EY on Tax to możliwość wygrania płatnych praktyk w naszej firmie i szansa na poznanie innych zespołów w czasie konkursu. Przechodząc przez wszystkie etapy rywalizacji studenci zawiązują znajomości, które procentują w przyszłości. Dzielą się też wiedzą i dobrze się bawią" - mówi Agnieszka Tałasiewicz z Ernst & Young,

W konkursie EY Financial Challenger startują również kilkuosobowe drużyny. Ich zadaniem jest przeprowadzenie transakcji sprzedaży lub kupna spółki, wykonanie wyceny i przygotowanie odpowiednich analiz finansowych. Uczestnicy sporządzają też rekomendacje dla klientów w zakresie prowadzonych transakcji i poszukują optymalnych rozwiązań rzeczywistych problemów.

"Konkurs EY Financial Challenger na nowo odkrył dla mnie sens i znaczenie rynku fuzji i przejęć. Możliwość uczestniczenia we wszystkich etapach transakcji dała mi szansę zweryfikowania moich umiejętności i wiedzy z wielu dziedzin" - wyjaśnia Michał Kwiatkowski, którego drużyna wygrała ubiegłoroczną edycję konkursu EY Financial Challenger.

Co decyduje o sukcesie w konkursie? Zdaniem Kwiatkowskiego, trudno jest wskazać jeden istotny czynnik. "Ważna jest zarówno potrzeba dopasowania się do zmiennych warunków otoczenia, jak i właściwa reakcja na nowinki branżowe, znajomość i umiejętność zastosowania narzędzi analitycznych, a także zawsze trochę przeze mnie zaniedbywane umiejętności +miękkie+" - tłumaczy laureat.

W poprzednim roku akademickim w obu konkursach wzięło udział ponad 740 zespołów. Dzięki udziałowi pracę w Ernst & Young dostało ponad 20 osób. Drużyna, która zwycięży w konkursie EYe on Tax zdobywa 20 tys. złotych, a w konkursie EY Financial Challenger 24 tys. Laureat drugiego miejsca EY Financial Challenger otrzymuje 8 tys. złotych.

Szczegółowe informacje o konkursach są dostępne na stronach: www.ey.com.pl/EYe_on_Taxwww.ey.com.pl/Challenger

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/BSZ

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Eksperci: hałas szkodzi zdrowiu, dlatego konieczna jest zmiana norm hałasu w Polsce

  • Fot. Adobe Stock

    Starzejemy się - mediana wieku w Polsce zwiększyła się do prawie 43 lat

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera