Uczelnie i instytucje

Ruszył konkurs SGGW dla maturzystów „Start po Indeks”

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Maturzyści, którzy chcą studiować w SGGW i czują się mocni z biologii, chemii, matematyki lub geografii, mają szansę jeszcze przed maturą zdobyć jeden z 12 indeksów uczelni. Taką szansę daje im konkurs „Start po Indeks”. Rejestracja chętnych rozpoczęła się w środę.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest zgłoszenie kandydata poprzez stronę internetową: http://startpoindeks.sggw.pl/ w terminie od 10 kwietnia do 8 maja 2019 roku do godz. 15.00.

Konkurs Start po Indeks SGGW jest organizowany przez uczelnię w trakcie Dni SGGW, które w tym roku odbędą się 17 i 18 maja. W sobotę rano, 18 maja, uczestnicy konkursu napiszą test z jednego wybranego przedmiotu, tzn. biologii lub chemii, lub matematyki, lub geografii. Już o godzinie 14.00 tego samego dnia uczelnia wręczy zwycięzcom 12 indeksów na kierunki, na które obowiązuje kwalifikacja z przedmiotu, z którego laureat zajął jedno z trzech pierwszych miejsc. Maturzyści będą rozwiązywać testy w formie elektronicznej.

Jak podkreślono w komunikacie SGGW przesłanym PAP, do konkursu mogą przystąpić tylko uczniowie klas maturalnych. Zakres pytań z danego przedmiotu obejmuje materiał programu rozszerzonego dla szkoły średniej.

Lista uczestników tworzy się automatycznie (on-line), a decyduje kolejność zgłoszeń. Lista jest publikowana na stronie internetowej http://startpoindeks.sggw.pl/.

„SGGW zapewnia przeprowadzenie konkursu z danego przedmiotu dla maksymalnie 100 uczestników. Uczestnicy po zarejestrowaniu się w systemie powinni w dniu rejestracji sprawdzić, czy ich nazwiska widnieją na liście zgłoszonych” - zaznaczono w komunikacie.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie internetowej http://startpoindeks.sggw.pl.

PAP – Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • fot. materiały prasowe

    Najstarsze, największe, najważniejsze - znamy zwycięzców „Archeologicznych Sensacji 2024"

  • Fot. Adobe Stock

    Europejskie konkursy dla młodych naukowców rozstrzygnięto w Katowicach

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera