NCBR organizuje spotkania dla przedsiębiorców, którzy chcą pozyskać fundusze UE

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Cykl bezpłatnych spotkań dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność badawczo-rozwojową i chcą skorzystać z unijnych dotacji organizuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Pierwsze spotkanie 11 marca w Warszawie.

Jak przypomniało NCBR w przesłanym we wtorek komunikacie będzie to kontynuacja cyklu spotkań "NCBR dla Firm. Wsparcie przedsiębiorców z POIR (Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój)".

W ich trakcie przedsiębiorcy i przedstawiciele jednostek naukowych mogą zdobyć wiedzę i umiejętności przydatne w ubieganiu się o środki na realizację innowacyjnych projektów. Eksperci z NCBR zaprezentują możliwości uzyskania dofinansowania dla projektów, które pozwolą na wprowadzenie nowatorskich rozwiązań lub udoskonalenie już istniejących produktów czy usług.

Podczas spotkań przedstawione zostaną m.in. ogólne zasady udziału w konkursach NCBR finansowanych z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, szczegółowe warunki i kryteria oceny projektów. Eksperci przybliżą zaś tematykę, pokazując konkretne przykłady beneficjentów, którzy już realizują, bądź zrealizowali projekty dofinansowane z POIR.

NCBR zapowiada, że nowością w stosunku do ubiegłorocznego cyklu, jest możliwość odbycia indywidualnych spotkań z ekspertami, dzięki którym przedsiębiorcy będą mogli przeanalizować założenia swojego pomysłu i uzyskać porady nt. dobrych praktyk w zakresie przygotowania projektu B+R.

"Rozwój polskich przedsiębiorstw generuje przyspieszenie wzrostu całej krajowej gospodarki. Dzięki miliardom złotych, które kierujemy na wspieranie innowacji, polskie firmy mają szanse na długofalowy, dynamiczny wzrost" - podkreśla, cytowany w komunikacie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. "Jednocześnie administracja staje się coraz bardziej przyjazna i otwarta na potrzeby przedsiębiorców. Działalność NCBR i jego inicjatywa to właśnie przykład takiego podejścia" - dodaje.

Jak podało NCBR, w 2019 roku środki przeznaczone na wsparcie innowacyjnych projektów w ramach tylko jednego z konkursów - „Szybka Ścieżka” - wyniosą ponad 2 miliardy złotych.

"Wielu przedsiębiorców nie podejmuje działalności innowacyjnej, czy to z obawy przed ryzykiem, czy z braku wiedzy o możliwościach uzyskania wsparcia na realizację projektów. Tym samym ograniczają własne możliwości rozwoju i zwiększania konkurencyjności oferowanych produktów i usług. Naszym działaniem wychodzimy naprzeciw potrzebom takich firm" - zaznacza dyrektor NCBR prof. Maciej Chorowski.

Szczegółowy program i daty spotkań można znaleźć na stronie www.NCBRdlaFirm.pl. Spotkania są bezpłatne, ale obowiązuje rejestracja.(PAP)

szz/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Katowice, 14.11.2024. Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. PAP/Jarek Praszkiewicz

    Pełczyńska-Nałęcz: kolejna „Ścieżka SMART” będzie oceniana dwa razy szybciej

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Kłosiński: gry komputerowe mogą podnosić świadomość ekologiczną

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera