Mistrzostwa w programowaniu mózgów dla maszyn | Nauka w Polsce

Mistrzostwa w programowaniu mózgów dla maszyn

Fot. Fotolia

Inżynierowie automatycy i programiści sterowników logicznych mogą do 17 lutego zgłaszać się do Mistrzostw Polski Programistów PLC 2019 organizowanych na Politechnice Wrocławskiej. Programowalne Sterowniki Logiczne kierują skomplikowanymi maszynami przemysłowymi i rozwiązują problemy pojawiające się podczas ich działania.

Otwarte wydarzenie dla pasjonatów automatyki będzie połączone z prelekcjami na temat tworzenia algorytmów PLC (ang. Programmable Logic Controller - Programowalny Sterownik Logiczny). Algorytmy te powodują, że maszyna wykonuje konkretne działania. Konkursowi będą towarzyszyć targi, podczas których programiści automatyki przemysłowej będą mogli nawiązać kontakt z potencjalnymi pracodawcami.

Mistrzostwa organizuje Stowarzyszenie Naukowe Studentów „Automatyk”. Odbędą się one 16 marca w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. W konkursie dla najlepszych programistów łączna pula nagród wynosi 30 tys. złotych. Mistrzowie otrzymają też dodatkowe nagrody dla uczelni, które reprezentują.

Zeszłoroczna edycja przyciągnęła reprezentantów 16 uczelni wyższych i 17 szkół. Wydarzenie zostało objęte patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Do udziału w konkursie zaproszeni są uczniowie szkół średnich oraz studenci uczelni technicznych. Zawody będą rozgrywane w kategoriach Master, Ekspert i LOGO! Zgłoszenia można dokonać do 17 lutego poprzez stronę internetową: mistrzostwaplc.pwr.edu.pl

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Prof. Ryszard Koziołek: AI nie wyprze humanistów, ale przesunie ich w inne miejsce (wywiad)

  • Osiągnięto kluczowy cel w fuzyjnym eksperymencie ELISE

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera