Opolskie/ Rośnie liczba studentów medycyny zainteresowanych pracą w regionie

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Dwudziestu studentów medycyny otrzymało w poniedziałek umowy o przyznaniu stypendiów marszałka województwa opolskiego. Obecnie w regionie pracuje lub odbywa staż 89 medyków, którzy skorzystali z tej formy wsparcia.

Stypendia dla studentów kierunków medycznych, którzy zobowiążą się do pracy w placówkach ochrony zdrowia województwa opolskiego, urząd marszałkowski wypłaca od czterech lat. O wsparcie w wysokości 2 tys. złotych miesięcznie do zakończenia studiów, mogą ubiegać się studenci medycyny z całej Polski - poinformowało biuro prasowe opolskiego urzędu marszałkowskiego.

W piątej edycji projektu, stypendia przyznano 40 studentom ostatnich lat studiów medycznych. W poniedziałek umowy wręczono połowie tegorocznych stypendystów.

Najwięcej studentów, którym przyznano stypendia marszałka województwa opolskiego kształci się w Uniwersytecie Opolskim — 32 osoby, 4 osoby w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Pozostali studenci kształcą się w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, Uniwersytecie Zielonogórskim, a także w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Aktualnie 42 studentów kontynuuje pobieranie stypendium w ramach poprzednich naborów, a pobieranie go zakończyło 89 osób (obecnie na stażach lub pracują). Według założeń programu, program ma pomóc w ściągnięciu do województwa młodego pokolenia lekarzy, zwłaszcza ze specjalizacji deficytowych w placówkach ochrony zdrowia województwa. (PAP)

masz/ agz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera