Studencki staż w ESA – ostatni moment na zgłoszenia

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

30 listopada mija termin składania podań o przyjęcie na studenckie praktyki w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do wyboru jest wiele dziedzin.

„Stwórz swój profil, prześlij CV i podziel się swoją pasją w liście motywacyjnym. Zamiast tylko marzyć o badaniach kosmosu – stań się ich częścią! Aplikuj już dziś i nadaj swojej karierze trajektorię sukcesu razem z ESA” – zachęca ESA potencjalnych kandydatów

Aby móc ubiegać się o staż, trzeba po pierwsze być studentem, najlepiej ostatniego lub przedostatniego roku studiów magisterskich. Po drugie trzeba być obywatelem kraju członkowskiego lub współpracującego z ESA. Polska jest krajem członkowskim już od 2012 roku.

Agencja podaje kilka wskazówek, z którymi łatwiej będzie o sukces.

Radzi dokładne zapoznanie się z różnymi możliwościami odbycia stażu opisanymi stronie z ofertami pracy i wybranie najbardziej opcji interesującej oraz zgodnej z kompetencjami i aspiracjami kandydata.

Maksymalnie można kandydować na dwie pozycje stażowe, jednak w ramach każdej oferty nie ma już ograniczeń odnośnie wyboru tematów.

W liście motywacyjnym warto podzielić się swoją motywacją, zainteresowaniami i entuzjazmem, pamiętając jednak, by zachować zwięzłość i jasność wypowiedzi.

Ważne jest prawidłowe udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu aplikacyjnym – pozwalają specjalistom z ESA lepiej poznać profil i doświadczenie aplikującego.

ESA zachęca także do obejrzenia webinaru, który odbył się 12 listopada, który pozwoli na uzyskanie dokładniejszych informacji o Programie Staży Studenckich ESA na rok 2025.

Selekcja i wybór kandydatów nastąpią w okresie grudzień 2024 – styczeń 2025.

Luty 2025 to natomiast najwcześniejszy możliwy czas rozpoczęcia stażu. Jest ona jednak elastyczna i może przypadać między lutym i październikiem 2025. Ustalić ją można w porozumieniu z opiekunem, pamiętając, że staż trwa od trzech miesięcy do pół roku.

Przez cały okres jego trwania student musi być zapisany na studia na swojej macierzystej uczelni.

Nauka w Polsce, Marek Matacz

mat/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera