Uczelnie i instytucje

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu najlepszą uczelnią w Polsce według międzynarodowego rankingu

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu najlepszą uczelnią w Polsce - tak wynika z rankingu Times Higher Education World University Rankings (THE WUR). Oceniano ponad dwa tysiące szkół wyższych z całego świata bazując na kilkunastu wskaźnikach, takich jak np. jakość badań czy współpraca z przemysłem.

Przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego poinformowali o wynikach rankingu w przesłanym w czwartek komunikacie. Wrocławska uczelnia znalazła się w przedziale między 501 a 600 miejscem spośród 2100 uczelni z całego świata. To najlepszy wynik w Polsce.

"Bardzo się cieszę, zwłaszcza, że ranking Times Higher Education World University Rankings wyróżnia nas szczególnie w dwóch obszarach: nauczanie oraz jakość badań. Ich udoskonalanie uznaliśmy w minionej kadencji za priorytet" - podkreślił rektor prof. Piotr Ponikowski.

W komunikacie wskazano, że ranking THE WUR to jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych rankingów uczelni wyższych; jest prowadzony od 2010 r.

"Ranking ocenia szkoły wyższe na podstawie 18 wskaźników, uwzględniając między innymi jakość badań, środowisko akademickie, współpracę z przemysłem i perspektywę międzynarodową. W tym roku analizie poddano 157 milionów cytowań i 18 milionów publikacji naukowych, a także wyniki 93 tysięcy ankiet oceniających reputację akademicką" - przekazano w komunikacie.

To nie pierwszy ranking, w którym wrocławska uczelnia osiąga dobre wyniki. Przedstawiciele uniwersytetu wskazali, że od czterech lat jest on wymieniany jako najlepsza polska uczelnia medyczna na Liście Szanghajskiej.(PAP)

Michał Torz

mt/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 25.03.2021. Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie. PAP/Darek Delmanowicz

    Rzeszów/ Politechnika Rzeszowska i Collins Aerospace podpisały umowę, będą wspólnie kształcić studentów

  • Fot. Adobe Stock

    Trwa nabór do 48. Wyprawy Polarnej na Spitsbergen – nie tylko dla naukowców

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera