Uczelnie i instytucje

Rzeszów/ Prace studentów i absolwentów WSIiZ na wystawie w teatrze im. Siemaszkowej

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Nagradzane na międzynarodowych konkursach prace studentów i absolwentów Pracowni Projektowania Graficznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie od środy będzie można oglądać na wystawie w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Ekspozycja potrwa do 16 października.

Jak poinformowała Marta Fortowska, sekretarz literacka rzeszowskiego teatru, wystawa pt. „WSIiZUALNIE” prezentuje twórczość młodych, utalentowanych artystów i ich nowatorskie podejście do projektowania graficznego.

„Ekspozycja obejmuje 60 plakatów, które zdobyły liczne nagrody w międzynarodowych konkursach” – zaznaczyła Fortowska.

Dodała, że plakaty na wystawę wybrała dr hab. Patrycja Longawa (prof. WSIiZ), prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Projektowanie Graficzne oraz kierownik Katedry Projektowania Graficznego WSIiZ w Rzeszowie, gdzie pracuje od 2020.

„W jej dorobku artystycznym znajdują się 33 wystawy indywidualne oraz udział w około 470 wystawach zbiorowych, z których większość miała charakter międzynarodowy. Jej prace prezentowano w 45 krajach, w tym m.in. w Argentynie, Australii, Chinach, USA, Japonii i wielu innych” – wymieniła Fortowska.

Na ekspozycji w foyer rzeszowskiego teatru im. Siemaszkowej swoje prace pokażą: Dominik Kamiński, Edyta Musiał, Monika Stopyra, Patrycja Głodek, Weronika Warchoł i Zuzanna Poplewska.

Wydarzenie realizowane jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Teatr pod auspicjami Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Program finansowany jest ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetu woj. podkarpackiego. (PAP)

api/ jpn/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera