Uczelnie i instytucje

Rzeszów/ Prace studentów i absolwentów WSIiZ na wystawie w teatrze im. Siemaszkowej

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Nagradzane na międzynarodowych konkursach prace studentów i absolwentów Pracowni Projektowania Graficznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie od środy będzie można oglądać na wystawie w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Ekspozycja potrwa do 16 października.

Jak poinformowała Marta Fortowska, sekretarz literacka rzeszowskiego teatru, wystawa pt. „WSIiZUALNIE” prezentuje twórczość młodych, utalentowanych artystów i ich nowatorskie podejście do projektowania graficznego.

„Ekspozycja obejmuje 60 plakatów, które zdobyły liczne nagrody w międzynarodowych konkursach” – zaznaczyła Fortowska.

Dodała, że plakaty na wystawę wybrała dr hab. Patrycja Longawa (prof. WSIiZ), prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Projektowanie Graficzne oraz kierownik Katedry Projektowania Graficznego WSIiZ w Rzeszowie, gdzie pracuje od 2020.

„W jej dorobku artystycznym znajdują się 33 wystawy indywidualne oraz udział w około 470 wystawach zbiorowych, z których większość miała charakter międzynarodowy. Jej prace prezentowano w 45 krajach, w tym m.in. w Argentynie, Australii, Chinach, USA, Japonii i wielu innych” – wymieniła Fortowska.

Na ekspozycji w foyer rzeszowskiego teatru im. Siemaszkowej swoje prace pokażą: Dominik Kamiński, Edyta Musiał, Monika Stopyra, Patrycja Głodek, Weronika Warchoł i Zuzanna Poplewska.

Wydarzenie realizowane jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Teatr pod auspicjami Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Program finansowany jest ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetu woj. podkarpackiego. (PAP)

api/ jpn/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe Politechnika Wrocławska

    Studenci Politechniki Wrocławskiej konstruują bezzałogową łódź, która ma przepłynąć Atlantyk

  • Fot. Adobe Stock

    Gliwice/ VIII edycja programu mentorskiego "Rozwiń skrzydła" na Politechnice Śląskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera