Uniwersytet Łódzki i Politechnika Łódzka włączyły się w pomoc dla mieszkańców zalanych przez powódź obszarów na południu kraju. Oprócz zbiórki darów, UŁ zapewni studentom i doktorantom dotkniętym kryzysem wsparcie psychologiczne oraz ma możliwość krótkoterminowego zakwaterowania.
Jak poinformowała w czwartek PAP Iwona Ptaszek-Zielińska z Biura Prasowego UŁ, na terenie największej łódzkiej uczelni trwa zbiórka najbardziej potrzebnych obecnie artykułów spożywczych i sanitarnych oraz karmy i akcesoriów dla zwierząt. Dary dla powodzian można dostarczać do siedmiu punktów, m.in. Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego, V Domu Studenta, na wydziały - Ekonomiczno-Socjologiczny, Prawa i Administracji, Biologii i Ochrony Środowiska oraz Studiów Międzynarodowych i Politologicznych. Zebrane produkty zostaną przekazane łódzkiemu oddziałowi PCK.
Studentom i doktorantom UŁ dotkniętym kryzysem związanym z powodzią uczelnia oferuje wsparcie psychologiczne. Aby je uzyskać, należy skontaktować się z Akademickim Centrum Wsparcia UŁ: wsparcie@uni.lodz.pl
Uniwersytet oferuje także indywidualną pomoc materialną w ramach regulaminu świadczeń stypendialnych.
"W razie potrzeby udostępnienia miejsca potrzebującym, uczelnia ma możliwość zakwaterowania w kilkunastu pokojach dwuosobowych w obiekcie Uniwersytetu Łódzkiego w terminie od 25 września" – przekazała Ptaszek-Zielińska.
Dodatkowo Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego zadeklarowała wsparcie miejskich i gminnych bibliotek poprzez wysyłkę książek.
Z kolei na Politechnice Łódzkiej uruchomiono specjalną e-skarbonkę pod adresem, gdzie społeczność akademicka może przekazywać darowizny.
"Każda złotówka ma znaczenie i może pomóc w odbudowie życia tych, którzy stracili wszystko. Zachęcam również do udziału w zbiórce rzeczowej. Żywność długoterminowa, środki higieniczne, środki czystości możemy przekazywać, dostarczając je do biura Łódzkiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża na ul. Wysokiej 44 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18 do 27 września włącznie" – podkreślił rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik.(PAP)
bap/ bar/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.