IMGW: rekordowo niski poziom wody w Wiśle

Warszawa, 08.09.2024. Na zdjęciu z drona niski poziom wody w Wiśle na wysokości Kępy Zawadowskiej w Warszawie. PAP/Leszek Szymański
Warszawa, 08.09.2024. Na zdjęciu z drona niski poziom wody w Wiśle na wysokości Kępy Zawadowskiej w Warszawie. PAP/Leszek Szymański

Jak poinformował w niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej stan wody na warszawskiej stacji hydrologicznej Bulwary Wiślane wyniósł 25 cm. "Jest gorzej niż w 2015 r., a woda nadal opada!" - napisał Instytut na platformie X.

IMGW we wpisie podał, że jest to nowy rekord najniższego stanu wody w Wiśle dla stolicy.

Według prognoz hydrologicznych Instytutu, w najbliższy czwartek stan Wisły na warszawskich bulwarach osiągnie zaledwie 20 cm.

Rekordowo niski stan wody zarejestrowano także na stacji Nadwilanówka. W niedzielę rano poziom wody w Wiśle wyniósł tam 59 cm. Oznacza to, że rekord z 2022 r. został pobity o 9 cm.

Według prognoz IMGW, pod koniec przyszłego tygodnia woda opadnie tam do 53 cm.

Aktualne pozostają wydane przez IMGW w końcu czerwca liczne ostrzeżenia przed suszą hydrologiczną. Koncentrują się one przede wszystkim we wschodniej części Polski.(PAP)

mbed/ drag/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 16.09.2024. Podtopienia w miejscowości Wleń po wylaniu rzeki Bóbr, 16 bm. Niż genueński, który dotarł nad Polskę w czwartek 12 września, odpowiada za aktualne załamanie pogody i ulewne deszcze w południowej części kraju. PAP/Krzysztof Cesarz

    Ekspert IMGW: niż genueński, który przyniósł wielkie opady w Polsce, wycofuje się

  • Fot. Adobe Stock

    16 września - Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera