240 osób z 34 krajów ze stypendium Banach NAWA

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

240 osób z 34 krajów z całego świata otrzymało stypendium Banach NAWA, które pozwala najzdolniejszej młodzieży z krajów rozwijających się na podjęcie studiów II stopnia w Polsce - poinformowała Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.

Po raz pierwszy ze stypendium skorzystają obywatele Bangladeszu, Demokratycznej Republiki Konga, Egiptu, Jemenu, Nepalu, Rwandy, Wenezueli i Zambii - czytamy w komunikacie.

W tegorocznej edycji programu złożono 942 wniosków. "Najliczniejsza grupa stypendystów będzie studiować w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Wśród uczelni najczęściej wybieranych przez wnioskodawców znalazły się Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Politechnika Wrocławska" - podała NAWA.

Pod koniec bieżącego roku ma odbyć się jeszcze jeden nabór w ramach programu Banach NAWA - dla kandydatów rozpoczynających studia w semestrze letnim roku akademickiego 2024/2025.

Jak przypomniała NAWA, program Banach NAWA jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, realizowaną w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej i skierowaną do obywateli krajów rozwijających się. Oferuje stypendia na studia II stopnia w języku polskim lub angielskim na uczelniach polskich nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Stypendyści są zwolnieni z opłat za kształcenie (na uczelniach publicznych) oraz otrzymują comiesięczne stypendium NAWA w wysokości 1800 zł na pokrycie kosztów utrzymania w trakcie kształcenia w Polsce.(PAP)

bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    NCN sfinansuje 17 polsko-litewskich projektów badawczych

  • Fot. Adobe Stock

    Trzy projekty badawcze z udziałem naukowców z Polski otrzymały finansowanie w konkursie JPND

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera