Uczelnie i instytucje

Szansa na Złoty Medal Chemii i staż naukowy

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Autorzy i autorki obronionych w tym roku prac licencjackich lub inżynierskich w dziedzinie chemii oraz z jej pogranicza z biologią lub fizyką mogą zgłaszać się do XIV edycji konkursu Złoty Medal Chemii. Główna nagroda to staż w Instytucie Chemii Fizycznej PAN i 15 tys. złotych.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace o znaczeniu poznawczym, jak i aplikacyjnym zrealizowane (i obronione) w Polsce w roku akademickim 2023/2024. Rozpatrywane będą również prace obywateli polskich obronione na uczelniach poza granicą Polski. Zgłoszenia konkursowe należy przesyłać do 12 października poprzez stronę http://zlotymedalchemii.pl/

Organizatorem konkursu jest Instytut Chemii Fizycznej PAN (IChF PAN) w Warszawie oraz firma DuPont. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Polskie Towarzystwo Chemiczne, Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk oraz prof. dr hab. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

„Chemia należy do tych dziedzin, w których Polacy mają silną markę. Tym bardziej warto wspierać zdolnych młodych badaczy, którzy już na tak wczesnym etapie kariery rozwijają ten obszar nauki. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej wspiera najlepszych, aby stali się jeszcze lepsi. Liczę, że osoby wyróżnione Złotym Medalem Chemii będą w przyszłości laureatami naszych programów, na przykład programu START dla najzdolniejszych młodych uczonych” – mówi cytowany w komunikacie organizatorów prof. Żylicz.

Ogłoszenie listy finalistów nastąpi 7 listopada. Finaliści zaprezentują swoje badania 21 listopada, a 11 grudnia zostaną ogłoszone wyniki końcowe. Laureaci konkursu otrzymają oprócz medali nagrody pieniężne w wysokości 15 tys. złotych za pierwsze miejsce, 7,5 tys. złotych z miejsce drugie i 3750 złotych za trzecie.

Nauka w Polsce

kol/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 25.03.2021. Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie. PAP/Darek Delmanowicz

    Rzeszów/ Politechnika Rzeszowska i Collins Aerospace podpisały umowę, będą wspólnie kształcić studentów

  • Fot. Adobe Stock

    Trwa nabór do 48. Wyprawy Polarnej na Spitsbergen – nie tylko dla naukowców

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera