OPI-PIB zaprasza na bezpłatny kurs online „ABC promocji nauki”

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Jak przedstawiać rezultaty badań, gdzie i komu prezentować wiedzę z badań, kiedy jest dobry moment na popularyzację nauki w mediach? Odpowiedzi na te oraz inne pytania można znaleźć w bezpłatnym kursie online „ABC promocji nauki”, wydanym przez OPI-PIB.

"Nasz kurs powstał on z myślą o naukowcach i naukowczyniach, aby pomóc im nie tylko skutecznie popularyzować swoje dokonania, ale również pozyskiwać partnerów do współpracy oraz nowe źródła finansowania” – poinformował Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy.

Czego można się dowiedzieć? Dlaczego warto promować naukę; jak przedstawiać rezultaty badań; jak napisać artykuł popularnonaukowy; w jakie zdjęcia warto zainwestować; jak stworzyć grafikę o wynikach badania; kiedy i jak stosować infografiki; jak stworzyć wideo lub podcast; gdzie i komu prezentować wiedzę z badań; kiedy jest dobry moment na popularyzację nauki w mediach oraz czym jest patronat medialny i jak go zdobyć.

Kurs jest oparty na pierwszej części podręcznika „Sztuka promocji nauki. Praktyczny podręcznik dla naukowców” – tej autorstwa Natalii Osicy (współautorem całości jest również Wiktor Niedzicki). Publikacja jest wydana przez OPI-PIB i można ją bezpłatnie pobrać tutaj.

Obok Natalii Osicy (pro science) autorkami kursu są: Aleksandra Świniarska z Działu Innowacyjnych Technologii Kształcenia OPI-PIB oraz Emilia Kubiak z firmy Oliver Wyman.

Kurs jest dostępny tu.

Nauka w Polsce

akp/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Koji Murata, twórca drewnianego satelity, z wykładem na seminarium CBK PAN

  • fot. materiały prasowe

    Pokaz "2001: Odysei kosmicznej" z komentarzem naukowym - we wtorek w Krakowie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera