Politechnika Gdańska organizuje Bałtycki Festiwal Nauki

Fot. materiały prasowe Politechnika Gdańska
Fot. materiały prasowe Politechnika Gdańska

W czwartek 23 maja startuje Bałtycki Festiwal Nauki. Wydarzenie potrwa 4 dni i zakończy się w niedzielę 26 maja w Hevelianum, gdzie odbędzie się 3. Piknik Nauki Fahrenheita - poinformowała Politechnika Gdańska.

Politechnika Gdańska poinformowała na swojej stronie internetowej, że w czwartek zaczyna się Bałtycki Festiwal Nauki. Uczelnia zaprasza na imprezę szkoły, przedszkola i wszystkich zainteresowanych.

"Tradycyjnie już w maju Politechnika Gdańska otwiera swoje laboratoria dla odwiedzających. Z Bałtyckim Festiwalem nauki tajemnice świata nauki będą na wyciągnięcie ręki. Co sprawia, że dysk frisbee frunie? Jak silne są nasze fale mózgowe? Do czego przyda nam się soroban? Ile asfaltu jest w asfalcie? Odpowiedzi na te i inne pytania przyniosą ciekawe pokazy, wykłady i warsztaty, które znalazły się w bogatym programie 21. edycji BFN" - informuje uczelnia na swojej stronie internetowej.

Fot. materiały prasowe Politechnika Gdańska

Jak podaje PG, to jedno z największych wydarzeń promujących naukę w Polsce – na odwiedzających czeka ponad 100 różnych propozycji z 40 dyscyplin naukowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Bałtycki Festiwal Nauki rozpocznie się w czwartek 23 i potrwa do soboty 25 maja na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej. Na terenie kampusu PG będzie można m.in. uczestniczyć w: warsztatach architektonicznych, pokazach robotów i zdalnie sterowanych pojazdów, warsztatach z wytwarzania sztucznej skóry i mikrobiologii w jelitach. Szczegółowy program można zobaczyć na stronie internetowej.

Z kolei w niedzielę, 26 maja, w Hevelianum na Górze Gradowej w Gdańsku odbędzie się Piknik Nauki Fahrenheita.

W tym przypadku PG połączy siły z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym oraz Uniwersytetem Gdańskim. Wydarzenie organizowane jest przez związek uczelni oraz Hevelianum w Gdańsku.

Piknik ma na celu przybliżyć naukowe zagadnienia zarówno najmłodszym odkrywcom, jak i dorosłym uczestnikom. Na miejscu czekać będzie wiele atrakcji, związanych zarówno z naukami ścisłymi, jak i medycznymi czy humanistycznymi. Program imprezy jest dostępny na stronie internetowej.

Wstęp jest wolny, ale na część atrakcji obowiązują zapisy. (PAP)

Nauka w Polsce

kszy/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • fot. materiały prasowe

    Dinozaur – tarbozaur główną atrakcją nowej wystawy stałej w Muzeum Ziemi w Warszawie

  • Prezentacja dla mediów na Zamku Królewskim w Warszawie, 13 bm. wystawy w ramach Europejskich Dni Archeologii 2023 (obm/dw) PAP/Marcin Obara

    Obchody 6. edycji Europejskich Dni Archeologii - od 14 czerwca

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera