Olsztyn/ W czwartek rozpoczynają się juwenalia - zmiany w komunikacji miejskiej

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W czwartek rozpoczyna się święto studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego - Kortowiada. W związku z juwenaliami nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej - podał w poniedziałek olsztyński magistrat.

Wydarzenia związane z olsztyńskimi juwenaliami odbywają się w miasteczku studenckim. Wyjątkiem jest Parada Wydziałów, która rozpocznie w czwartek święto żaków.

Według komunikatu olsztyńskiego magistratu, przed rozpoczęciem studenci zbiorą się na Starym Mieście i wyruszą po 9:30. Pochód prowadzić będą cztery ciągniki. Studenci przejdą przez most św. Jana Nepomucena i ruszą w stronę al. Warszawskiej, by właśnie nią przemieszczać się w kierunku Kortowa. W związku z tym do 13:00 na tej trasie wystąpią utrudnienia w ruchu. Studenci wejdą do Kortowa obok wydziału nauk technicznych i będą się kierować w stronę rektoratu, by finalnie dotrzeć do boiska przy starej pętli.

Dojazd na paradę umożliwią dodatkowe kursy linii 309 oraz 128 do przystanku "Plac Roosevelta".

We wtorek i środę wszystkie nocne kursy (N01 oraz N02) będą realizowane autobusami przegubowymi, pojawią się również dodatkowe kursy. Od czwartku zwiększona będzie także częstotliwość kursowania linii nr 103, 109 oraz 130. W czwartek, piątek i sobotę po zakończeniu koncertów na uczestników czekać będą autobusy linii nr 103, 109 oraz 130. Będą one odjeżdżać z przystanku "Uniwersytet-Centrum Konferencyjne".

Od około 16:00 w środę (22 maja) aż do godzin porannych w niedzielę (26 maja) nieaktualny będzie przystanek "Uniwersytet-Stadion" w kierunku centrum miasta. Przystankiem głównym będzie "Uniwersytet-Centrum Konferencyjne".

Według organizatorów Kortowiady wszystkie wprowadzone tymczasowe zmiany mają na celu zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa. W związku z ograniczoną liczbą miejsc do parkowania na terenie miasteczka akademickiego, organizatorzy zalecają dotarcie do Kortowa komunikacją miejską. Rozkład jazdy jest dostępny na stronie internetowej ZDZiT lub w aplikacji MyBus.(PAP)

Agnieszka Libudzka

ali/ jann/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Drużyny PWr Aerospace i KN KoNaR. Źródło: Politechnika Wrocławska

    Sukces Politechniki Wrocławskiej w międzynarodowych zawodach sond kosmicznych

  • Kraków, 13.02.2024. Robot marsjański zaprezentowany na konferencji prasowej w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Fot. PAP/Art Service

    Studenci AGH zwyciężyli zawody łazików marsjańskich w USA

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera