Podkarpackie/ W piątek startują 29. Rzeszowskie Juwenalia

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W piątek po południu ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów, którzy chwilę wcześniej odbiorą symboliczny klucz do bram miasta. Następnie rozpoczną się koncerty. 29. Rzeszowskie Juwenalia potrwają dwa dni.

Studenci rozpoczną zabawę na rzeszowskim Rynku. O godz. 14.30 na scenę wejdą organizacje studenckie Politechniki Rzeszowskiej: Chór Akademicki oraz Zespół Pieśni i Tańca "Połoniny" i rozpoczną występ. Zanim studenci odbiorą od władz Rzeszowa symboliczny klucz do bram miasta, będą jeszcze dwa koncerty. Najpierw zagra zespół Bimbronauci, a po nim Lorum, czyli laureat studenckiego konkursu "Kill Me With The Music".

Korowód wyruszy z Rynku około godz. 16.30. Żacy pomaszerują do miasteczka studenckiego Politechniki Rzeszowskiej. Przejdą przez Plac Farny, ul. Sokoła i Jana III Sobieskiego, które zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu.

Następnie częściowo z ruchu wyłączane będą ulice: Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Dąbrowskiego i Podkarpacka. Przemarsz ma się zakończyć około godz. 18.

Gdy już wszyscy będą na terenie miasteczka studenckiego, rozpoczną się koncerty. Będą trzy sceny: główna, hip-hop oraz One Stage.

Najbardziej wyczekiwana część Rzeszowskich Juwenaliów rozpocznie się koncertem zespołu Strachy na Lachy. Zaraz po nich na scenie wystąpią: Eter, Monika Brodka oraz zespół Lady Pank. Na finał pierwszego dnia zagra zespół Enej.

Drugi dzień juwenaliów rozpocznie koncert zespołu Kwiat Jabłoni. Następnie na scenie pojawi się zespół Dżem, a po nim Kayah. 29. Rzeszowskie Juwenalia zakończy koncert Golec uOrkiestra.

Organizatorzy przygotowali specjalne miejsce z widokiem na scenę główną dla osób ze szczególnymi potrzebami. Do wejścia upoważnia legitymacja lub orzeczenie o niepełnosprawności.

Tegoroczne juwenalia, przygotowane przez Politechnikę Rzeszowską i WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą, zakończą się w nocy z soboty na niedzielę.(PAP)

al/ mark/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera