NAWA otworzyła nabór do programu KATAMARAN

Fot. materiały prasowe NAWA
Fot. materiały prasowe NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej otworzyła nabór do programu KATAMARAN skierowanego do polskich uczelni. Mogą one uzyskać finansowanie na tworzenie międzynarodowych programów studiów. Przyjmowanie wniosków trwa do 28 czerwca 2024 r.

Celem programu KATAMARAN jest rozwój umiędzynarodowienia instytucji szkolnictwa wyższego i nauki poprzez wspieranie tworzenia i realizacji międzynarodowych programów studiów.

„Uruchomiony dziś nabór jest kontynuacją dwóch wcześniejszych edycji: Katamaran - Przygotowanie i realizacja wspólnych studiów II stopnia - nabór 2019 oraz Katamaran - Realizacja wspólnych studiów II stopnia - nabór 2020, realizowanych ze środków PO WER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój - PAP). Obecna edycja jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu ‘Krótkookresowa wymiana akademicka sposobem na podniesienie jakości kształcenia w instytucjach szkolnictwa wyższego i nauki’” – napisano w komunikacie prasowym wysłanym do mediów.

Tegoroczny nabór został poszerzony o możliwość składania wniosków dotyczących tworzenia międzynarodowych programów studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich oraz realizacji międzynarodowych programów studiów I stopnia. Dla instytucji, które będą ubiegać się o finansowanie projektów w naborze zostały wyodrębnione dwie ścieżki wsparcia: ścieżka A – tworzenie międzynarodowych programów studiów I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, dających możliwość wydania wspólnego, podwójnego lub wielokrotnego dyplomu; ścieżka B – realizacja istniejących międzynarodowych programów studiów I lub II stopnia, kończących się wydaniem wspólnego, podwójnego lub wielokrotnego dyplomu.

Wnioski o udział w programie mogą składać uczelnie publiczne i niepubliczne, które w momencie aplikowania nie mają negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Projekt musi być realizowany w partnerstwie z co najmniej jedną zagraniczną uczelnią lub instytucją naukową.

Więcej informacji na stronie NAWA.  (PAP).

Nauka w Polsce, Urszula Kaczorowska

uka/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera