Zapytaj fizyka: o energetyce jądrowej opowie ekspertka IAEA

Plakat. Źródło: materiały organizatora
Plakat. Źródło: materiały organizatora

O perspektywach rozwoju energetyki jądrowej opowie ekspertka Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) Aline des Cloizeaux. Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia w ramach cyklu Zapytaj Fizyka w Warszawie.

Aline des Cloizeaux od początku 2022 r. pełni funkcję dyrektorki Wydziału Energii Jądrowej w Departamencie Energii Jądrowej w Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA).

Przed dołączeniem do IAEA, Aline des Cloizeaux pracowała jako dyrektor ds. cywilnej energetyki jądrowej i linii biznesowej dotyczącej sprzętu w Naval Group, dyrektor programowa w Framatome, starsza wiceprezes ds. dużych projektów inwestycyjnych w Orano oraz zajmowała różne stanowiska w Areva i Cegelec w Paryżu we Francji. Do grudnia 2021 r. była przewodniczącą Women in Nuclear we Francji.

Aline des Cloizeaux ma tytuł magistra nauk ścisłych i technologii inżynieryjnych uzyskany w École Polytechnique, tytuł magistra technologii inżynierii lądowej uzyskany w École Nationale des Ponts et Chaussées oraz tytuł MBA uzyskany w Collège des Ingénieurs.

Wykłady z serii Zapytaj Fizyka są często nagrywane, a wiele nagrań archiwalnych wykładów dostępnych jest później na stronie projektu.

Wykład Aline des Cloizeaux odbędzie się 15 kwietnia 2024 o godz. 18 na Wydziale Fizyki UW, ul. Pasteura 5. Szczegóły na stronie organizatora.(PAP)

Nauka w Polsce

lt/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Kryształ cukru pod mikroskopem; Adobe Stock

    Rozpoczął się Tydzień Kryształów w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

  • Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie (rg/doro) PAP/Rafał Guz

    27. Piknik Naukowy pod hasłem “Nie do wiary!” - już w sobotę w Warszawie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera