NAWA otworzyła nabór wniosków do 7. edycji konkursu Bekker

Fot. materiały prasowe NAWA
Fot. materiały prasowe NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) otworzyła nabór wniosków do 7. edycji konkursu Bekker skierowanego do doktorantów, naukowców i nauczycieli akademickich z polskich instytucji naukowych. Mogą oni wyjechać na staż do uznanych ośrodków badawczych i akademickich na całym świecie.

Nabór potrwa do 31 maja tego roku, a budżet programu wynosi 20 mln zł.

NAWA zapewnia finansowanie stypendium, pokrywa koszty utrzymania stypendysty związanych z pobytem naukowca w zagranicznym ośrodku goszczącym oraz koszty mobilności.

„W tegorocznej edycji wprowadzono, korzystne dla wnioskodawców, zmiany zasad przy obliczaniu kwoty finansowania. Pozwolą one zwiększyć wsparcie udzielone uczestnikom programu nie tylko w kwestii wysokości stypendium, ale i kosztów utrzymania, zakwaterowania i podróży, również z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami lub beneficjentów mających dzieci” – napisano w komunikacie prasowym NAWA.

W sześciu edycjach z programu Bekker wzięło udział 789 osób. Najczęściej wybieranymi ośrodkami badawczymi były placówki w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Australii, Kanadzie i Japonii. Uczelnie, które cieszyły się największym powodzeniem to: University of Oxford, Massachusetts Institute of Technology, Stanford University, Humboldt University, University of Cambridge, Harvard University, Princeton University, CERN oraz Sorbonne University.

Nauki przyrodnicze pozostają najliczniej reprezentowaną dyscypliną. W dalszej kolejności są nauki techniczne, społeczne, humanistyczne, medyczne i rolnicze.(PAP)

Nauka w Polsce

uka/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera