Wybrane europejskie uniwersytety, w tym z Polski, będą organizatorami seminariów na temat cyberbezpieczeństwa. Wsparcie zapewni firma Google we współpracy z europejską organizacją ECCRI CIC, specjalizującą się w tej dziedzinie. Zgłoszenia można jeszcze nadsyłać do końca lutego.
Praktyczne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa na europejskich uniwersytetach mają umożliwić osobom studiującym poszerzenie wiedzy na temat głównych zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa i kariery w tej branży. Pozwolą na zdobycie praktycznego doświadczenia, dzięki któremu "będą mogły wywrzeć realny wpływ na lokalne społeczności poprzez działania, takie jak praktyki, mentoring i hackathony" - czytamy w opisie programu.
Szkolenia mają się odbyć w ośmiu krajach europejskich. Zainteresowane uczelnie mogą zgłaszać się do końca lutego br. Organizacje, które otrzymają finansowanie zostaną wyłonione do 31 marca br.
Jak podali organizatorzy, wybrane uczelnie otrzymają zasoby edukacyjne z dziedziny cyberbezpieczeństwa z ECCRI CIC (European Cyber Conflict Research Incubator CIC), finansowanie na poziomie nawet 1 mln dolarów oraz dostęp do technologii, doświadczenia i certyfikatów Google.
"Oprócz wsparcia finansowego organizacje otrzymają wskazówki edukacyjne oraz zasoby oferowane przez ECCRI CIC. Ponadto zyskają dostęp do zróżnicowanej, szerokiej, ogólnoeuropejskiej sieci wykładowców zajmujących się zagadnieniem bezpieczeństwa w sieci. Dzięki ich opiece mentorskiej i doświadczeniu organizacje będą miały szansę osiągnąć znakomite wyniki w dziedzinie cyberbezpieczeństwa" - podano w opisie programu.
Współorganizator seminariów, brytyjska organizacja European Cyber Conflict Research Incubator, zajmuje się interdyscyplinarnymi badaniami na temat wpływu rozwijających się technologii cyfrowych na sprawy globalne; przeprowadza, ułatwia i promuje badania oraz edukację dla decydentów, przemysłu i społeczeństwa.
Więcej informacji - na stronie programu.(PAP)
Nauka w Polsce
bar/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.