Wiceprezes PAN prof. Dariusz Jemielniak porozmawia w swoim podkaście z wiceministrami nauki i szkolnictwa wyższego: 23 stycznia z prof. Markiem Gzikiem, a w środę 24 stycznia z prof. Andrzejem Szeptyckim. Odbiorcy mogą podczas rozmowy zadawać pytania rozmówcom.
W podkaście „Co tam, PANie, w polityce naukowej?” prof. Dariusz Jemielniak omawia kwestie związane z polityką naukową. Kolejnymi jego gośćmi będą wiceministrowie Marek Gzik (23 stycznia o g. 17), oraz Andrzej Szeptycki (24 stycznia o g. 17). Rozmowy te będą streamowane na profilach Polskiej Akademii Nauk w serwisach społecznościowych Facebook, LinkedIn oraz YouTube. Wszędzie tam widzowie będą mogli także zadawać uczestnikom dyskusji własne pytania.
Prof. Marek Gzik, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odpowiada m.in. za kwestie związane z inwestycjami.
W podkaście ma być pytany m.in.: o główne wyzwania i cele polityki innowacyjnej w Polsce oraz ich ujęcie w planach pracy MNiSW; bariery we współpracy między sektorem naukowym a biznesem i administracją publiczną w absorbowaniu i promowaniu innowacji;
Z kolei prof. Andrzej Szeptycki, który w MNiSW odpowiada za współpracę międzynarodową, pytany będzie np. o wyzwania w obszarze szkolnictwa wyższego; system nauki i koncepcji polityki naukowej na najbliższe lata; czy obecność polskiej nauki na arenie międzynarodowej,
Rozmowy w ramach cyklu prowadzi prof. Dr hab. Dariusz Jemielniak, wiceprezes PAN, badacz społeczny analizujący dezinformację w sieci i ruchy antynaukowe. Kierownik Katedry Management in Networked and Digital Societies (MINDS) w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2019 członek korespondent Polskiej Akademii Nauk. Od 2015 członek Rady Powierniczej Wikimedia Foundation. Od 2016 pracuje jako faculty associate Berkman Klein Center for Internet & Society na Uniwersytecie Harvard. Prowadzony przez niego cykl „Co tam, PANie, w polityce naukowej?”, to rozmowy z politykami i naukowcami poświęcone diagnozie obecnych problemów i pożądanych kierunków zmian.
Nauka w Polsce
lt/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.