Warszawa 1983. Ulica Warecka, przecięcie z ul. KUBUSIA PUCHATKA, meg PAP/Longin Wawrynkiewicz

Konkurs na intrygujące nazwy warszawskich lokalizacji

W Mordorze, Na Patelni, Pod Palmą - emocje związane z nieoficjalnymi lub jawnie przyjętymi nazwami stołecznych miejsc można do 30 września opisać w konkursie o tytuł Nazwomistrza Warszawskiego 2023.

  • Świat

    Powstaje światowa baza danych o roślinach leczniczych

    Brytyjscy specjaliści z Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew tworzą bazę danych ujednolicającą nazwy wszystkich roślin leczniczych świata.

  • Nowe księżyce Plutona mają oficjalne nazwy - Cerber i Styks

    Cerber (Kerberos) i Styks (Styx) – tak będą się nazywać dwa nowe księżyce Plutona, poinformowała w oficjalnym komunikacie Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU). Nazwy wybrano w ogólnoświatowym plebiscycie prowadzonym przez internet, a zatwierdziła je IAU.

Najpopularniejsze

  • Źródło: PAP

    Wiceminister nauki na Forum Ekonomicznym: Polska ma potencjał, by stać się technologicznym hubem Europy

  • Życie nad wielką rzeką: jak polscy chłopi i Olędrzy z Kazunia radzili sobie z Wisłą

  • Kosmiczne turbulencje bez pamięci

  • Prezes PAN: Fundusz Rozwoju Technologii Przełomowych potrzebny, ale poczekajmy na szczegóły

  • Wiceminister Gzik: propozycja prezydenta Nawrockiego ws. funduszu z 5 mld zł na naukę - nierealna

  • Fot. Adobe Stock

    Szansa na profilaktykę zakażenia HIV podawaną raz w roku

  • Biopaliwa można ulepszyć dzięki sztucznej inteligencji

  • Kanada/ Konieczna współpraca trzech krajów, by ochronić motyle monarchy

  • Webb zobrazował Mgławicę Motyl

  • Zmierzono rekordowo masywny układ podwójny gwiazd

Fot. Adobe Stock

Neurobiolog: nasze mózgi nie są w stanie nauczyć się wszystkiego w takim samym stopniu i czasie

Ambicją szkoły systemowej jest to, aby wszystkich nauczyć tego samego, w takim samym stopniu i takim samym czasie. Z perspektywy neurobiologicznej to się nie może udać, ponieważ nasze mózgi tak nie działają – podkreślił neurobiolog dr Marek Kaczmarzyk w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera