Poznań, 28.06.2021. Obchody 65-tej rocznicy Poznańskiego Czerwca, 28 bm. w Poznaniu. (amb/ran) PAP/Jakub Kaczmarczyk

28 czerwca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956

28 czerwca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP 21 czerwca 2006 i upamiętnia bunt poznańskich robotników z czerwca 1956 r.

  • W czerwcu dobre warunki do obserwacji kilku planet i komet

    W czerwcu miłośnicy astronomii będą mieli dobre warunki do obserwacji Merkurego, Saturna i Neptuna oraz dwóch jasnych komet. W trzeciej dekadzie miesiąca będzie też szansa na podziwianie roju meteorów.

Najpopularniejsze

  • Źródło: PAP

    Wiceminister nauki na Forum Ekonomicznym: Polska ma potencjał, by stać się technologicznym hubem Europy

  • Życie nad wielką rzeką: jak polscy chłopi i Olędrzy z Kazunia radzili sobie z Wisłą

  • 200 lat Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego

  • Kosmiczne turbulencje bez pamięci

  • Trwa 42. Zjazd Polskiego Towarzystwa Astronomicznego

  • Fot. Adobe Stock

    Szansa na profilaktykę zakażenia HIV podawaną raz w roku

  • Biopaliwa można ulepszyć dzięki sztucznej inteligencji

  • Korzystanie ze smartfona w toalecie zwiększa ryzyko hemoroidów

  • Immunologiczne podłoże przewlekłego zmęczenia

  • Kanada/ Konieczna współpraca trzech krajów, by ochronić motyle monarchy

Fot. Adobe Stock

Prof. Bzowski: udział polskich badaczy w misji NASA to duża szansa

Zespół z Centrum Badań Kosmicznych PAN zbudował jeden z instrumentów naukowych sondy NASA IMAP, przeznaczonej do badań Słońca. To pionierska współpraca z NASA. Udział w tej misji to duża szansa, może oznaczać początek nowego rozdziału - mówi prof. Maciej Bzowski z CBK PAN.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera