25.06.2021. Część zbiorów Muzeum Badań Polarnych w Puławach. PAP/Wojtek Jargiło

Lubelskie/ Muzeum Badań Polarnych zostanie przeniesione do filii UMCS w Puławach

Muzeum Badań Polarnych zostanie przeniesione do budynku filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Puławach, który został zakupiony za 5,5 mln zł. Jak wyjaśniono, dotychczasowa siedziba instytucji wymagałaby dodatkowych środków finansowych na gruntowny remont.

  • 25.06.2021. Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński (P) oraz marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski (L) podczas uroczystości podpisania umowy o współprowadzeniu Muzeum Badań Polarnych w Puławach. PAP/Wojtek Jargiło

    Gliński: Muzeum Badań Polarnych to idea potrzebna społecznie

    Muzeum Badań Polarnych to idea potrzebna społecznie - powiedział wicepremier Piotr Gliński podczas podpisania w piątek umowy o współprowadzeniu przez ministerstwo kultury Muzeum Badań Polarnych w Puławach (Lubelskie).

Najpopularniejsze

  • Penelopa i Odyseusz, obraz Johanna Heinricha Wilhelma Tischbeina z 1802 r. Fot. Wikipedia/ domena publiczna

    Historyk: Penelopa nie zawsze była przedstawiana jako wierna małżonka Odysa

  • Olsztyn/ Miasto chce zbadać największe jezioro, by możliwe było oczyszczenie z moczarki

  • 38 mln lat temu na terenie dzisiejszej Lubelszczyzny pływały walenie

  • Prof. Figlerowicz: genetyka Piastów to wielka i skomplikowana mozaika, będziemy ją dalej odtwarzać

  • Prof. Pałys dla PAP: nowe rozporządzenie o liście czasopism to krok ku równowadze, ale i eksperyment

  • Fot. Adobe Stock

    Prawie wszystkie roślinne alternatywy dla mięsa zawierają mykotoksyny

  • Neandertalscy dentyści leczyli próchnicę już prawie 60 tys. lat temu

  • Chemikalia obecne w środowisku mogą zakłócać rozwój kości u niemowląt

  • Zespół policystycznych jajników opóźnia menopauzę

  • Japonia/ W 2025 r. odstrzelono rekordową liczbę 14 tys. niedźwiedzi

Fot. Adobe Stock

Susza/ Ulewne deszcze i fale upałów to dwie strony zmiany klimatu

Średnia roczna temperatura w Polsce od połowy ubiegłego wieku wzrosła o ponad 2 st. C - wynika z danych IMGW-PIB. Skutkiem są częstsze i bardziej intensywne fale upałów, susze oraz nawalne opady deszczu powodujące powodzie błyskawiczne i podtopienia.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera