Fot. Adobe Stock

Ekspertka: szkoły doktorskie są krokiem naprzód, ale reforma nie została doprowadzona do końca

Reforma szkół doktorskich w 2019 r. była krokiem do przodu, ale wymaga jeszcze działań w kilku obszarach – oceniła dr hab. Ilona Świątek-Barylska, przewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia Szkół Doktorskich. Dodała, że na domknięcie czekają sprawy warunków pracy i rozwoju młodych badaczy.

  • Fot. Adobe Stock

    UJ, UAM i UW podpisały porozumienie na rzecz współpracy w zakresie szkół doktorskich

    Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Warszawski podpisały w czwartek porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju szkół doktorskich w tych uczelniach – podał UJ. Ma ono stanowić fundament długofalowej współpracy.

  • Fot. Adobe Stock

    50 mln zł dodatkowej subwencji na szkoły doktorskie

    92 podmioty prowadzące szkoły doktorskie otrzymały z resortu nauki zwiększoną subwencję na 2025 r. Łącznie MNiSW przyznało na ten cel 50 mln zł - wynika z komunikatu opublikowanego w poniedziałek na stronie resortu nauki.

  • Fot. Adobe Stock

    MEiN: Dodatkowe 100 mln na szkoły doktorskie może być przeznaczone na stypendia

    Dodatkowe 100 mln zł przekazane przez szefa resortu edukacji i nauki na szkoły doktorskie może być przeznaczone również na stypendia dla doktorantów - przekazało PAP Ministerstwo Edukacji i Nauki. Środki otrzymały uczelnie, instytuty PAN i badawcze.

  • Warszawa, 09.06.2022. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. PAP/Paweł Supernak

    Czarnek: subwencja na szkoły doktorskie zwiększona o 100 mln zł

    Wiceminister finansów Sebastian Skuza pozwolił nam wczoraj na podpisanie decyzji o zwiększeniu subwencji dla uczelni w wysokości 100 mln zł na szkoły doktorskie - przekazał szef MEiN Przemysław Czarnek w Warszawie.

  • Fot. Adobe Stock
    Prawo

    Prezydent podpisał nowelę przepisów o doktorantach i szkołach doktorskich

    Złagodzenie konsekwencji związanych z wynikami oceny jakości działalności naukowej ma na celu nowela ustawy, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. Dotyczy ona doktorantów i działania szkół doktorskich oraz kontynuacji postępowań w sprawie nadania stopnia doktora habilitowanego.

  • Fot. Fotolia

    Łódź/Uniwersytet Łódzki otworzy szkołę doktorską z Polską Akademią Nauk

    W Łodzi powstała Szkoła Doktorska BioMedChem, w której kształcenie doktorantów realizowane będzie przez Uniwersytet Łódzki we współpracy z instytutami Polskiej Akademii Nauk. Będzie to jedna z czterech nowych szkół doktorskich na UŁ.

  • Fot. Fotolia

    Rusza Szkoła Doktorska Technologii Informacyjnych i Biomedycznych TIB PAN

    W czerwcu rusza rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Instytutów PAN Technologii Informacyjnych i Biomedycznych (TIB PAN). Placówka będzie prowadzić badania i kształcenie interdyscyplinarne w obszarze cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, nowych technologii oraz inżynierii biomedycznej.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Naukowcy sprawdzili, czy protony są wieczne

25.06.2026. Astronauta ESA Sławosz Uznański-Wiśniewski podczas konferencji naukowej „Ekosystem kosmiczny rok po misji IGNIS” z okazji pierwszej rocznicy lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną, 25 bm. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. (mr) PAP/Radek Pietruszka

Uznański-Wiśniewski w rocznicę startu: jakby to było wczoraj

25 czerwca mija rok od startu misji kosmicznej z udziałem Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego. Wspominając emocje, które mu wtedy towarzyszyły, astronauta przyznał, że pamięta je, jakby to było wczoraj. Wyraził też nadzieję, że swoimi kompetencjami i doświadczeniem będzie wspierał polski sektor kosmiczny.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera