Fot. Fotolia

Kielce/ UJK z nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej

Centrum Symulacji Medycznej dla Pielęgniarek i Położnych uroczycie otwarto w piątek na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK). Pozwoli ono studentom kształcić się w warunkach odwzorowujących realne szpitalne sytuacje.

  • Fot. Fotolia
    Zdrowie

    Rzeszów/Na wydziale medycznym UR powstanie Centrum Symulacji Medycznej

    Wieloprofilowe Centrum Symulacji Medycznej powstanie na Uniwersytecie Rzeszowskim. Studenci wydziału medycznego będą tam mogli nabywać praktyczne umiejętności leczenia pacjentów. Inwestycja ma być gotowa wiosną 2022 roku. Jej koszt to ponad 13,5 mln zł.

  • Fot. Fotolia

    Suwałki/ Powstało Centrum Symulacji Medycznej przy PWSZ

    Przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach (Podlaskie) powstało Centrum Symulacji Medycznej, które będzie miejscem nauki i praktyki studentów pielęgniarstwa tej uczelni. Centrum kosztowało 2,5 mln zł.

  • Fot. Fotolia

    Zielona Góra/ 10,2 mln zł dofinansowania na centrum symulacji medycznej

    Uniwersytet Zielonogórski otrzymał z Ministerstwa Zdrowia ponad 10,2 mln zł dofinansowania na utworzenie centrum symulacji medycznej. Centra takie są służą kształceniu kadr medycznych.

  • Centrum Symulacji Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Fot. PAP/Marcin Bielecki 05.02.2019
    Zdrowie

    Szczecin/ Powstało Centrum Symulacji Medycznej

    Odwzorowania karetki, SOR czy sali porodowej znalazły się w Centrum Symulacji Medycznej, które powstało na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Dzięki niemu pierwszymi "pacjentami" przyszłych lekarzy, pielęgniarek czy położnych będą zaawansowane technologicznie fantomy.

  • Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Fot. PAP/Artur Reszko 06.11.2017
    Zdrowie

    Białystok/ Na UMB otwarto Centrum Symulacji Medycznych

    Lepszemu kształceniu w praktyce młodych lekarzy, pielęgniarek, położnych i stomatologów, ale też ratowników służy otwarte w poniedziałek na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku Centrum Symulacji Medycznych.

Najpopularniejsze

  • Fot: Komputer kwantowy ODRA-5 na Politechnice Wrocławskiej. Źródło: W. Bożejko

    Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • EPA/SALVATORE DI NOLFI  02.07.2025

    Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

Źródło: Jakub Włodarczyk

Misja IGNIS/ Po ponad roku w kosmosie na Ziemię wróciły pierwsze próbki polimerowych nośników leków

Naukowcy realizujący eksperyment „Stability of Drugs” – jeden z trzynastu w ramach polskiej misji kosmicznej IGNIS – musieli się wykazać największą cierpliwością z całej grupy. Dopiero teraz, po 14 miesiącach, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię wróciły pierwsze próbki z ich nośnikami leków.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera