Fot. materiały prasowe

Opole/ Ponad 60 mln zł na kształcenie nowych lekarzy

Nowoczesne symulatory pacjentów, systemy VR, specjalistyczna aparatura laboratoryjna i nowe sale dydaktyczne - to efekt projektu realizowanego przez Uniwersytet Opolski w ramach rozbudowy bazy dla studentów kierunków medycznych, którego wartość przekroczyła 60 mln złotych.

  • Źródło: materiały prasowe Uniwersytet Opolski, fot. Sylwester Koral

    Opole/ Uniwersytet i Politechnika wspólnie będą wspierać obcokrajowców

    Rektorzy Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej podpisali w piątek umowę partnerską dotyczącą budowy regionalnego systemu wsparcia dla zagranicznych naukowców, doktorantów i ich rodzin.

  • Adobe Stock

    Opole/ Naukowcy wspierają karateków

    Wsparcie procesu treningowego karate to przedmiot badań naukowców Politechniki Opolskiej. Jak informuje uczelnia, naukowej analizie poddano m.in. kinetykę kopnięć stosowanych w walce oraz aktywność wybranych mięśni w trajektorii ruchu podczas wybranych technik.

  • Fot. Adobe Stock

    Uniwersytet Opolski otrzyma blisko 20 mln zł na modernizację biblioteki

    Dzięki dotacji z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Uniwersytet Opolski przeprowadzi modernizację biblioteki. Jak przekazała rzeczniczka uczelni dr Iwona Święch-Olender, całkowi koszt inwestycji to ponad 21 mln zł, z czego 19,5 mln to wsparcie ministerstwa.

  • Fot. Adobe Stock

    Opole/Grupa naukowców UO zajmie się promocją kultury "złotego wieku" Polski

    Organizacja szkół letnich, konkursy dla autorów najciekawszych prac dyplomowych i budowa nowej strony internetowej - to główne projekty utworzonego przy Uniwerystecie Opolskim Centrum Badań Epok Wczesnonowożytnych.

  • Opole 22.03.2020. Opole, widok z drona: plac Kopernika, gmach Uniwersytetu Opolskiego (L), Centrum Handlowe Solaris (P). meg PAP/Sławomir Mielnik

    Uniwersytet Opolski rozpoczyna obchody 30-lecia

    Ponad 110 tysięcy absolwentów otrzymało dyplomy ukończenia studiów na Uniwersytecie Opolskim, który rozpoczyna obchody 30-lecia powstania.

  • Fot. Adobe Stock

    Opole/ 10 tys. zgłoszeń na dwie główne uczelnie regionu

    Ponad 10 tys. osób zarejestrowało się jako chętni do podjęcia studiów na Politechnice Opolskiej i Uniwersytecie Opolskim. Najwięcej, 2,1 tys. zgłoszeń przypada na studia na kierunku lekarskim uniwersytetu, gdzie o jedno miejsce ubiega się 18 kandydatów.

  • Fot. Adobe Stock

    Opole/ Praktycy skarbówki będą uczyć studentów UO

    Pracownicy i funkcjonariusze opolskiej Izby Skarbowej będą pomagali w edukacji studentów kierunków ekonomicznych Uniwersytetu Opolskiego. W czwartek podpisano w tej sprawie pomiędzy IS a Wydziałem Ekonomicznym UO.

  • Fot. Adobe Stock

    Opole/Otwarto wystawę o związkach Polski z uniwersytetem w Padwie

    Na Uniwersytecie Opolskim otwarto w poniedziałek wystawę poświęconą studentom z Rzeczypospolitej Obojga Narodów studiującym na Uniwersytecie Padewskim. Wystawa ma związek z obchodami 800. rocznicy powstania uczelni w Padwie.

  • Opole/Uniwersytet zawiesza współpracę z instytucjami naukowymi Rosji i Białorusi

    W związku z inwazją Rosji na Ukrainę rektor Uniwersytetu Opolskiego zawiesił współpracę uczelni z instytucjami naukowymi Rosji i Białorusi.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera