09.03.2024 PAP/Jarek Praszkiewicz

Śląskie/ Dawid Chudzik z warszawskiego LO zwyciężył w 68. Olimpiadzie Astronomicznej

Dawid Chudzik, uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie, zwyciężył w 68. Olimpiadzie Astronomicznej. Nazwiska tego i innych laureatów ogłoszono w niedzielę w Planetarium – Śląskim Parku Nauki w Chorzowie, po odbywających się tam od piątku zmaganiach finałowych.

  • 28.12.2023 PAP/Zbigniew Meissner
    Wydarzenia

    Chorzów/ Finał 68. Olimpiady Astronomicznej w Planetarium Śląskim - w niedzielę

    W najbliższą niedzielę wyłonieni zostaną laureaci 68. Olimpiady Astronomicznej - poinformował rzecznik placówki. Do finału w Planetarium Śląskim w Chorzowie zakwalifikowało się 20 najlepszych młodych astronomów z całej Polski. Zwycięzcy będą reprezentować kraj na Międzynarodowej Olimpiadzie w Bombaju.

  • Chorzów, 10.03.2024. Zwycięzca 67. Olimpiady Astronomicznej Piotr Jędrzejczyk na gali finałowej LXVII Olimpiady Astronomicznej oraz finału konkursu Direction: Space w Planetarium – Śląskim Parku Nauki w Chorzowie. PAP/Michał Meissner
    Wydarzenia

    Piotr Jędrzejczyk zwycięzcą 67. Olimpiady Astronomicznej

    Piotr Jędrzejczyk, uczeń V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, zwyciężył w 67. Olimpiadzie Astronomicznej - przekazał rzecznik Planetarium Śląskim w Chorzowie Jarosław Juszkiewicz. Najlepsza piątka weźmie udział w 17. Międzynarodowej Olimpiadzie z Astronomii i Astrofizyki w Brazylii.

  • 28.12.2023. Planetarium Śląskiego Parku Nauki w Chorzowie. Fot. PAP/Zbigniew Meissner
    Wydarzenia

    Chorzów/ 67. Olimpiada Astronomiczna odbędzie się w weekend w Planetarium Śląskim

    21 młodych miłośników astronomii weźmie udział w finale 67. Olimpiady Astronomicznej, która rozpocznie się w weekend w Planetarium Śląskim - przekazał w piątek rzecznik placówki Jarosław Juszkiewicz. Laureaci wezmą udział w 17. Międzynarodowej Olimpiadzie z Astronomii i Astrofizyki w Rio de Janeiro.

  • fot. Planetarium – Śląski Park Nauki w Chorzowie

    Uczeń z krakowskiego liceum zwycięzcą 66. Olimpiady Astronomicznej

    Uczeń z krakowskiego liceum został zwycięzcą 66. Olimpiady Astronomicznej, która zakończyła się w niedawno zmodernizowanym Planetarium Śląskim w Chorzowie. Jest to najbardziej prestiżowy polski konkurs astronomiczny dla młodzieży.

  • Fot. Fotolia
    Popularyzacja

    Wystartowała Olimpiada Astronomiczna 2022/2023

    Planetarium Śląskie ogłosiło rozpoczęcie 66. Olimpiady Astronomicznej, w której mogą brać udział uczniowie szkół ponadpodstawowych. Ta edycja ma charakter szczególny, bowiem finał nastąpi w roku 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, a co więcej Polska będzie wtedy też gospodarzem Międzynarodową Olimpiady z Astronomii i Astrofizyki.

  • Fot. materiały prasowe
    Popularyzacja

    Zakończyła się 65. Olimpiada Astronomiczna

    Maciej Pilarczyk, uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie został zwycięzcą 65. Olimpiady Astronomicznej, której finałowe zawody zakończyły się 13 marca w Chorzowie.

  • Fot. Fotolia
    Kosmos

    Jakub Wróbel zwycięzcą 64. Olimpiady Astronomicznej

    Uczeń XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie Jakub Wróbel zwyciężył w finale 64. Olimpiady Astronomicznej, która zakończyła się w niedzielę w Chorzowie (Śląskie) – poinformowało organizujące rywalizację Planetarium Śląskie.

  • Fot. Fotolia
    Kosmos

    W Chorzowie rozpoczyna się 64. Olimpiada Astronomiczna

    Dwudziestu młodych miłośników astronomii weźmie udział w finale 64. Olimpiady Astronomicznej, która rozpoczyna się w Chorzowie – poinformował w piątek rzecznik Planetarium Śląskiego Jarosław Juszkiewicz. Ogłoszenie wyników nastąpi w niedzielę.

  • Uczeń z Krakowa wygrał olimpiadę astronomiczną

    Licealista z Krakowa, Paweł Zalecki, wygrał finałowe zawody 56. Olimpiady Astronomicznej, które odbyły się w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Laureaci olimpiady będą reprezentować Polskę na międzynarodowej olimpiadzie z astronomii.

Najpopularniejsze

  • 07.05.2025. Policyjny radiowóz przed wejściem na teren Kampusu Głównego UW w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

    Brutalne zabójstwo na UW - nie żyje kobieta

  • Ekspert: ptaki rywalizują o przestrzeń do śpiewu jak o pożywienie

  • Naukowcy podczas misji IGNIS zbadają pulsometr astronauty z czujnikiem na bazie nanomateriałów MXene

  • Dni Narodowego Centrum Nauki - już 12 i 13 maja w Rzeszowie

  • MNiSW: rzecznik dyscyplinarny zajmie się zarzutami stawianymi rektorowi siedleckiej uczelni

  • Fot. Adobe Stock

    UE/ PE za zmianą statusu ochrony wilków w Unii Europejskiej, co umożliwi ich odstrzał

  • Minecraft może pomóc zrozumieć proces społecznego uczenia się

  • Ultradźwiękowe ładowanie akumulatorów

  • Naukowcy: rekin gryzie również w samoobronie

  • Francja/ Szefowa KE: UE chce przyciągnąć naukowców ze świata, w tym z USA

Fot. Adobe Stock

Badanie: wilki wolą dzikie kopytne od bydła i koni

Wilki, pomimo obecności kilku tysięcy wolno wypasanych krów i kilkuset koni w rejonie Ujścia Warty, odżywiają się tam przede wszystkim dzikimi gatunkami ssaków - wykazali naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Według badaczy wpływ na to ma sposób wypasu inwentarza oraz niepozbawianie krów rogów.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera