Kobiety w większym stopniu niż mężczyźni nisko oceniają swój dorobek naukowy i szanse na pozyskanie finansowania projektu badawczego – wynika z sondażu NCN. Kobiety częściej doświadczały nierówności w podziale obowiązków służbowych czy w wysokości wynagrodzenia – podano.
Prawdziwej miłości doświadczyło 69 proc. Polaków, przy czym kobiety częściej się do tego przyznają aniżeli mężczyźni – powiedział w piątek w Warszawie prof. Zbigniew Izdebski z Uniwersytetu Warszawskiego, powołując się na sondaż przeprowadzony w maju 2016 r.
78 proc. Polaków nigdy nie wykonało badania w kierunku zakażenia groźnym wirusem HCV, który jest przyczyną wirusowego zapalenia wątroby typu C (WZW C) - wynika z badania TNS Polska. Tymczasem aż 81 proc. znalazło się w sytuacji, w której mogło do niego dojść.
Chociaż aż 82 proc. badanych uważa, że w Polsce warto się uczyć i zdobywać wykształcenie, to przez ostatnich sześć lat odsetek respondentów, którzy podają to stwierdzenie w wątpliwość wzrósł z 5 do 16 proc.- wynika z opublikowanego w środę raportu CBOS.
Większość osób ankietowanych przez CBOS uważa, że dyplom szkoły wyższej ma dziś małą wartość na rynku pracy i że o pracę łatwiej po studiach technicznych niż po humanistycznych. Ponad 3/4 respondentów uważa, że studiować może każdy.
Większość Polaków zadowolona jest ze swojego stanu zdrowia i uważa się za osoby dbające o siebie, jednak niewielu podejmuje konkretne działania prozdrowotne, jak np. uprawianie sportu czy regularne badania profilaktyczne – wynika z sondażu CBOS.
Tylko 27 proc. respondentów zapytanych o autorytet w zakresie zdrowego trybu życia wskazuje lekarza. Taki sam odsetek osób żadnego autorytetu nie potrafi wskazać - wynika z sondażu "Polacy o zdrowym stylu życia".