Fot. PAP/ Artur Reszko 05.06.2011

Leśnicy chcą uratować piramidę w Rapie za pieniądze UE

Leśnicy chcą uratować piramidę w Rapie przy wykorzystaniu środków z nowej unijnej perspektywy. Mamy nadzieję, że wniosek będzie można złożyć jeszcze w tym roku - poinformowało PAP Nadleśnictwo Czerwony Dwór. Piramida w Rapie jest grobowcem z XIX w.

  • Fot. PAP/ Artur Reszko 05.06.2011

    Archeolodzy: więcej szczątków w piramidzie w Rapie

    Jeden z najbardziej osobliwych zabytków Mazur, piramida w Rapie, skrywa więcej szczątków, niż dotąd sądzono – ustalili archeolodzy, którzy przeprowadzili kompleksowe badania obiektu. Stwierdzili też, że stan techniczny piramidy jest fatalny, grozi zawaleniem.

Najpopularniejsze

  • Źródło: PAP

    Wiceminister nauki na Forum Ekonomicznym: Polska ma potencjał, by stać się technologicznym hubem Europy

  • 200 lat Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego

  • Kosmiczne turbulencje bez pamięci

  • Trwa 42. Zjazd Polskiego Towarzystwa Astronomicznego

  • Ekspertka: nawet 20 proc. Polaków może mieć bezdech senny

  • Fot. Adobe Stock

    Szansa na profilaktykę zakażenia HIV podawaną raz w roku

  • Korzystanie ze smartfona w toalecie zwiększa ryzyko hemoroidów

  • Brazylia/ Naukowcy odtworzyli wygląd zwierzęcia na podstawie skamieliny jego szczęki sprzed 260 mln lat

  • Immunologiczne podłoże przewlekłego zmęczenia

  • Szczepienie przeciw wirusowi RS może dawać ochronę na dwa sezony zakażeń

Fot. Adobe Stock

Konkurs Popularyzator Nauki; to ostatnie dni na zgłoszenie

Jeszcze tylko kilka dni - do 15 września - naukowcy, dziennikarze, animatorzy, zespoły i instytucje opowiadające o nauce mogą się zgłaszać do konkursu Popularyzator Nauki.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera