Prof. Paweł Olko (L) z Instytutu Fizyki Jądrowej, dyrektor Instytutu Fizyki Jądrowej prof. Marek Jeżabek (2L), dyrektor Centrum Onkologii-Instytutu w Warszawie prof. Krzysztof Warzocha (2P) oraz dyrektor Oddziału Centrum Onkologii-Instytutu w Gliwicach prof. Bogusław Maciejewski (P) podczas uroczystości podpisania umowy Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie z Instytutem Fizyki Jądrowej w sprawie powołania pierwszego w Polsce ośrodka terapii protonowej. Fot. PAP/Jakub Kamiński 21.01.2015

Powstaje polski ośrodek terapii protonowej

Pierwszy w naszym rejonie Europy ośrodek terapii protonowej rozpocznie działalność w Bronowicach w Krakowie w trzecim kwartale 2015 r. – poinformowano w środę na konferencji prasowej w Warszawie.

  • Prof. Paweł Olko (L) z Instytutu Fizyki Jądrowej, dyrektor Instytutu Fizyki Jądrowej prof. Marek Jeżabek (2L), dyrektor Centrum Onkologii-Instytutu w Warszawie prof. Krzysztof Warzocha (2P) oraz dyrektor Oddziału Centrum Onkologii-Instytutu w Gliwicach prof. Bogusław Maciejewski (P) podczas uroczystości podpisania umowy Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie z Instytutem Fizyki Jądrowej w sprawie powołania pierwszego w Polsce ośrodka terapii protonowej. Fot. PAP/Jakub Kamiński 21.01.2015
    Zdrowie

    Powstaje polski ośrodek terapii protonowej

    Pierwszy w naszym rejonie Europy ośrodek terapii protonowej rozpocznie działalność w Bronowicach w Krakowie w trzecim kwartale 2015 r. – poinformowano w środę na konferencji prasowej w Warszawie.

Najpopularniejsze

  • Fot. Adobe Stock

    Mikroplastik – pełny wymiar związanych z nim zagrożeń dopiero zaczynamy poznawać

  • Uznański-Wiśniewski: większość szkolenia astronautów dotyczy sytuacji niespodziewanych

  • Triasowy żółw z Tajlandii należy do nieznanego dotąd rodzaju; miał krewniaków w Polsce

  • Pochodzenie pyłu drogowego można określić dzięki jego magnetycznym właściwościom

  • Minister Paszyk: w maju na Międzynarodową Stację Kosmiczną może wystartować misja z polskim astronautą

  • Fot. Adobe Stock

    Europejczycy lepiej przystosowują się do zimna niż upałów

  • USA/ Administracja federalna wstrzymuje finansowanie Uniwersytetu Harvarda

  • UE/ Raport: 2024 najcieplejszym rokiem w historii Europy

  • Plejstoceńska kość odkryta na Tajwanie należy do denisowianina

  • Doświadczenia z dzieciństwa kształtują istotę białą mózgu

Fot. Adobe Stock

Popularyzator astronomii: po prostu patrzmy w niebo

Wystarczy bezchmurne niebo i miejsce oddalone od źródeł światła, by oglądać gwiazdy, konstelacje, satelity i zmieniające się fazy Księżyca - powiedział PAP popularyzator astronomii, autor bloga "Z głową w gwiazdach" Karol Wójcicki. 14 kwietnia to Dzień Patrzenia w Niebo.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera