Fot. Adobe Stock

W Zielonej Górze powstanie Lubuskie Uniwersyteckie Centrum Onkologii

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze podpisze umowę z biurem projektowym, które wygrało konkurs na wykonanie dokumentacji Lubuskiego Uniwersyteckiego Centrum Onkologii. Koszt budowy centrum wraz z wyposażeniem to blisko 294 mln zł – poinformowała rzeczniczka szpitala Sylwia Malcher-Nowak.

  • Adobe Stock
    Zdrowie

    Rzeszów/ Szpital uniwersytecki otworzył szkołę rodzenia, rozpoczęły się zapisy

    Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie otworzył szkołę rodzenia. Podczas bezpłatnego kursu przyszli rodzice będą mogli zdobyć wiedzę i przygotować się do przyjścia dziecka na świat. Rozpoczęły się zapisy. Pierwsze zajęcia zaplanowane są na ostatni dzień marca.

  • Inwestorem szpitala będzie Śląski Uniwersytet Medyczny, na zdjęciu - siedziba Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej tej uczelni (aldg) PAP/Zbigniew Meissner

    Śląskie/ Podpisano list intencyjny w sprawie budowy szpitala uniwersyteckiego w Gliwicach

    List intencyjny w sprawie budowy szpitala uniwersyteckiego w Gliwicach na ponad 800 łóżek podpisali w piątek w Katowicach przedstawiciele władz województwa, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i samorządu Gliwic. Ma to być największa od kilku dekad inwestycja medyczna w regionie.

  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu  (mr) PAP/Aleksander Koźmiński

    Wrocław/ W szpitalu uniwersyteckim ruszy poradnia zakaźna dla ciężarnych

    Pierwsza w Polsce poradnia zakaźna dla ciężarnych, poradnia patologii ciąży i wsparcie uroginekologiczne - to nowe projekty realizowane w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Ma to zapewnić interdyscyplinarną opiekę nad pacjentkami.

  • Zdrowie

    Kraków/Ukończono pierwszy etap budowy nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego

    Pierwszy etap budowy nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – stan surowy został zakończony. Obiekt, w którym znajdzie się 925 łóżek, w 31 oddziałach ma być gotowy w kwietniu 2019 r., a pacjenci mają z niego korzystać od wiosny 2020 r.

  • Rzeszów/ Podpisano deklarację na rzecz utworzenia szpitala uniwersyteckiego

    Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Aleksander Bobko oraz władze woj. podkarpackiego podpisali w poniedziałek deklaracje, w której zapewniają o współpracy m.in. ws. powstania w Rzeszowie szpitala uniwersyteckiego.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera