Profesor Tadeusz Kotarbiński. PAP/Jan Morek

Uniwersytet Łódzki ogłosił nabór prac do konkursu im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego

Uniwersytet Łódzki ogłosił nabór prac do kolejnej edycji konkursu im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego na najlepszą książkę humanistyczną. Prace mogą zgłaszać wszystkie instytucje naukowe w Polsce do 29 maja. Autor lub autorka zwycięskiego dzieła otrzyma 70 tys. zł na dalszy rozwój naukowy.

  • Fot. Adobe Stock
    Nagrody

    Łódź/ W niedzielę ogłoszenie laureata Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego

    Na niedzielnej gali w Filharmonii Łódzkiej ogłoszony zostanie laureat XI edycji Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego. To jedyne tego rodzaju wyróżnienie w Polsce przyznawane za najlepsze publikacje w dziedzinie humanistyki.

  • Fot. Adobe Stock

    Łódź/ Ponad 70 prac zgłoszonych do konkursu im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego

    Instytucje naukowe i wydawnictwa z całej Polski zgłosiły 73 prace do 11. edycji konkursu im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego na najlepszą książkę humanistyczną. Autor zwycięskiego dzieła otrzyma 70 tys. zł na dalszy rozwój naukowy.

  • Fot. Adobe Stock

    Łódź/ Pięć książek nominowanych do Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego

    Kapituła Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego wskazała w piątek pięć książek, spośród których zostanie wybrane najlepsze dzieło humanistyczne w Polsce wydane w 2023 roku. Werdykt zostanie ogłoszony 1 grudnia podczas uroczystej gali w Filharmonii Łódzkiej.

  • Warszawa lata 70. Filozof, logik i etyk, twórca etyki niezależnej, profesor Tadeusz Kotarbiński, w swoim mieszkaniu. PAP/Irena Jarosińska
    Nagrody

    Pięć książek nominowanych do Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego

    Kapituła Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego wskazała w piątek pięć książek, spośród których zostanie wybrane najlepsze dzieło humanistyczne w Polsce wydane w 2022 roku. Werdykt zostanie ogłoszony 26 listopada podczas uroczystej gali w Filharmonii Łódzkiej.

  • 01.1956. Prof. Tadeusz Kotarbiński. PAP/Adam Mottl
    Nagrody

    Łódź/ W niedzielę ogłoszenie laureata Nagrody im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego

    Na niedzielnej gali w Filharmonii Łódzkiej ogłoszony zostanie laureat VIII edycji Nagrody im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego. W organizowanym przez Uniwersytet Łódzki konkursie na najlepsze dzieło humanistyczne wydane w Polsce w 2021 roku nominowanych jest pięć książek.

  • Fot. M. Andrzejewski UŁ

    Łódź/Pięć dzieł humanistycznych nominowanych do Nagrody im. Kotarbińskiego

    Kapituła Nagrody im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego wybrała pięć książek, które konkurować będą o tytuł najlepszego dzieła humanistycznego wydanego w Polsce w 2020 r. Zwycięzcę VII edycji konkursu organizowanego przez Uniwersytet Łódzki poznamy 13 marca.

  • Do Działu Rękopisów Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego trafił, zakupiony na aukcji, rękopis listu profesora Tadeusza Kotarbińskiego z 1948 roku. Fot. PAP/Grzegorz Michałowski 15.11.2019

    Uniwersytet Łódzki pozyskał list Tadeusza Kotarbińskiego z 1948 roku

    Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego wzbogaciła swoje zbiory o cenny rękopis – list z 1948 roku, który pierwszy rektor łódzkiej uczelni prof. Tadeusz Kotarbiński napisał w obronie zagrożonego "karnym" odesłaniem na emeryturę prof. Artura Żabickiego.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera