Warszawa, 15.07.2025. Premier Donald Tusk. PAP/Radek Pietruszka

Premier o Sławoszu Uznańskim-Wiśniewskim: no i wylądował, witamy w domu

No i wylądował; witamy w domu - skomentował premier Donald Tusk transmisję z lądowania polskiego astronauty Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego. „No, Bogu dzięki, chyba wszystko okej" - dodał na zamieszczonym na X nagraniu.

  • 25.06.2025 Załoga misji Axiom-4. PAP/Radek Pietruszka
    Kosmos

    Kapsuła Dragon z Polakiem na pokładzie wodowała w Pacyfiku

    Kapsuła Dragon Grace z załogą misji Ax-4, w tym Polakiem Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim, zgodnie z planem wodowała w Pacyfiku u wybrzeży Kalifornii ok. godz. 11.30 czasu polskiego.

  • Fot. Adobe Stock
    Kosmos

    Kapsuła Dragon z Polakiem na pokładzie ma wylądować w Pacyfiku ok. 11.30

    Kapsuła Dragon Grace z załogą misji Ax-4, w tym Polakiem Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim, zbliża się do Ziemi. Po godz. 11 czasu polskiego wejdzie w atmosferę, a ok. 11.30 wyląduje w Pacyfiku u wybrzeży Kalifornii.

  • Źródło: Axiom Space
    Kosmos

    Kapsuła Dragon z Polakiem na pokładzie rozpoczęła powrót na Ziemię

    Kapsuła Dragon Grace z czworgiem astronautów misji Ax-4, w tym Polakiem Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim, odłączyła się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i wraca na Ziemię. Za ok. 22 godziny ma wodować w Pacyfiku.

  • 02.07.2025. PAP/Marian Zubrzycki
    Kosmos

    Kapsuła Dragon z Polakiem na pokładzie odłączyła się od ISS i rozpoczęła powrót na Ziemię

    Kapsuła Dragon Grace z czworgiem członków załogi misji Ax-4, w tym Polakiem Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim, bez komplikacji odłączyła się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Statek wyruszył w drogę powrotną na Ziemię; podróż potrwa 22 godziny.

  • Fot. Adobe Stock
    Kosmos

    Rozpoczęła się procedura odłączenia kapsuły Dragon od ISS

    Rozpoczęła się procedura odłączenia kapsuły Dragon Grace od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Kapsułą wrócą na Ziemię członkowie misji Ax-4, w tym Polak Sławosz Uznański-Wisniewski.

  • 24.06.2025 EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH
    Kosmos

    Zamknięto właz do kapsuły Dragon z Polakiem na pokładzie

    Zakończyła się procedura zamknięcia włazu do kapsuły Dragon Grace, którą członkowie misji Ax-4 – w tym Polak Sławosz Uznański-Wiśniewski – wrócą na Ziemię z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Za dwie godziny kapsuła odłączy się od ISS.

  • Fot. Adobe Stock
    Kosmos

    Kapsuła Dragon z polskim astronautą na pokładzie dotarła do ISS

    Kapsuła Dragon z czworgiem astronautów, w tym Polakiem Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim, dotarła w czwartek ok. godz. 12.30 do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

  • Fot. Adobe Stock
    Kosmos

    Rozpoczęła się procedura dokowania kapsuły z Polakiem na pokładzie do ISS

    Rozpoczęła się procedura dokowania kapsuły Dragon do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Kapsułą podróżuje czworo członków misji Ax-4, w tym Polak Sławosz Uznański-Wiśniewski.

  • Fot. Adobe Stock
    Kosmos

    Kapsuła Dragon z polskim astronautą dotrze w czwartek na ISS

    Kapsuła Dragon z polskim astronautą Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim dotrze w czwartek w godzinach popołudniowych na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Czteroosobowa załoga misji Ax-4 spędzi na stacji dwa tygodnie. W tym czasie przeprowadzi liczne eksperymenty w warunkach mikrograwitacji.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Naukowcy sprawdzili, czy protony są wieczne

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera