Fot. Adobe Stock

Rzeszów/ Uniwersytet Rzeszowski pożegna osoby, które oddały ciała dla nauki

Uniwersytet Rzeszowski pożegna i odda hołd pięciu osobom, które przekazały swoje ciała dla nauki. Następnie prochy donatorów zostaną złożone w grobie na cmentarzu komunalnym Wilkowyja. Memoriał odbędzie się w czwartek, 30 października.

  • Fot. Adobe Stock
    Zdrowie

    Ekspert: edukacja ma ogromny wpływ na zgodę o donacji narządów do przeszczepienia

    Zdaniem szpitalnego koordynatora ds. transplantacji Mateusza Rakowskiego to edukacja na temat przeszczepień narządów ma ogromny wpływ na zgodę i decyzję o donacji narządów do przeszczepienia. We Wrocławiu ruszyła społeczna akcja promująca takie zgody.

  • Fot. Adobe Stock
    Zdrowie

    Lublin/ Blisko 500 osób zadeklarowało przekazanie swojego ciała po śmierci do celów naukowych

    Blisko 500 osób zadeklarowało dotychczas przekazanie swojego ciała po śmierci do celów naukowych w ramach Programu Świadomej Donacji na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Ludzkiej anatomii nie da się odtworzyć na żadnym plastikowym modelu - ocenił prof. Grzegorz Staśkiewicz.

  • Fot. Adobe Stock
    Człowiek

    Wrocław/ Dolnoślązacy coraz częściej przekazują swoje ciała nauce

    350 osób zdecydowało się dotąd przekazać pośmiertnie swoje ciała na rzecz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Program Świadomej Donacji działa na tej uczelni od 2006 r., ale zainteresowanie nim rośnie dopiero w ostatnich latach. Tylko w ub. r. do programu zgłosiło się 80 chętnych.

  • Człowiek

    Śląskie/ Pochowano osoby, które oddały swoje ciała nauce

    Uroczystość akademickiego pożegnania 28 zmarłych osób, które przekazały swoje ciała na potrzeby nauki, odbyła się w sobotę w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Potem ich prochy spoczęły w Parku Pamięci w Rudzie Śląskiej.

  • Fot. Fotolia
    Człowiek

    Katowice/ Pochówek osób, które przekazały swoje ciała nauce

    Trzydzieści cztery zmarłe osoby, które przekazały swoje ciała na potrzeby nauki, pożegnała w sobotę społeczność Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Potem ich prochy spoczęły w Parku Pamięci w Rudzie Śląskiej.

  • W Katowicach pochowano osoby, które przekazały swoje ciała nauce

    Uroczystość akademickiego pożegnania 33 zmarłych osób, które przekazały swoje ciała na potrzeby nauki, odbyła się w sobotę na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Ich prochy spoczęły potem w Parku Pamięci w Rudzie Śląskiej.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera